“Cumhuriyet Halk Partisi halkımızın umut kaynağıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, partisinin 98’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı.

“Cumhuriyet Halk Partisi halkımızın umut kaynağıdır”

Kapaklı Gazetesi - Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98’inci kuruluşunu kutlayan CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, “Cumhuriyet Halk Partisi, 98’inci kuruluş yıl dönümünde yine halkımızın umut kaynağıdır.” dedi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürüdüklerini söyleyen Yontar, mesajında şunları söyledi: “Umudun adı, ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partimiz 98 yaşında. Gururluyuz, mutluyuz, heyecanlıyız. Büyük devlet adamı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyet’ten önce 9 Eylül 1923’te Cumhuriyet Halk Partisini kurmuştur. Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren her bir birey bu onuru ve haklı gururu yaşıyor, yaşayacak. Cumhuriyet Halk Partisi 98’inci kuruluş yıl dönümünde yine halkımızın umut kaynağıdır.

“ADALETİ SAĞLAMIŞTIR”

Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran, demokratik, laik sosyal hukuk devletini inşa eden, adaleti sağlayan partidir Cumhuriyet Halk Partisi. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin attığı her ileri adımda vardır. Cumhuriyeti kuran partimiz demokrasinin yerleşmesini ve adaleti de sağlamıştır.

Ulu Önderimiz ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” sözleri 98 yıldır ülkemiz için hizmet etme aşkımızın da kaynağıdır. Cumhuriyet Halk Partimiz ülkemizin kurtuluşunda ve kuruluşunda hainlerin amaçlarını yok eden, manda ve himayeye karşı duran, gücünü milletten alan, kurucusu Atatürk’ün ülküsünden hiç ayrılmayan, ülkemize umut olan partidir. Cumhuriyet Halk Partisi cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp, yarına taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partimiz ve her bir üyemiz Atamıza ve ülkemize layık olmak için çalışmaktadır. 98’inci yılımızı kıvançla kutluyoruz. Partimizin 98. Yaşı kutlu olsun!”

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 19:33

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65