CHP’ye kadın başkan adayı

CHP Kapaklı İlçe Başkanı Adaylığını açıklayan Fatma İşbilir, ‘’ Yeni bir şevk, yeni bir inanç ve yeni bir azimle çıktığım bu yolda siz değerli dava arkadaşlarımın desteğine talibim.’’ dedi.

CHP’ye kadın başkan adayı

Kapaklı Gazetesi - CHP Kapaklı İlçe Başkanı Adaylığını açıklayan Fatma İşbilir, ‘’ Yeni bir şevk, yeni bir inanç ve yeni bir azimle çıktığım bu yolda siz değerli dava arkadaşlarımın desteğine talibim.’’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Kongresi 14 Aralık 2019 – 27 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak. 31 Mart seçimlerinde CHP Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Fatma İşbilir, partinin ilk kadın ilçe başkanı adayı oldu. CHP Kapaklı İlçe Teşkilatı’nda bir basın toplantısı düzenleyen İşbilir, adaylığını açıkladı.

‘’BAŞARILAR DİLİYORUM’’

Basın açıklamasında ilk konuşan isim CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin oldu. Adaylara başarılar dileyen Seçkin, “Seçim süreci başladı. Aday arkadaşlarımız bir bir açıklamalarını yapıyor. Bizlerin de onlara destek vermesi gerekiyor. Geçen hafta Zafer Akgün arkadaşımız adaylığını açıkladı, bugün de Fatma İşbilir arkadaşımız açıklıyor. Kendisini bu medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

“SORUMLULUK ÜSTLENMEK İÇİN KARŞINIZDAYIM’'

Seçkin’in ardından Fatma İşbilir söz aldı. Diğer adaylara başarılar dileyerek sözlerine başlayan İşbilir, “Yeni bir şevk, yeni bir inanç ve yeni bir azimle çıktığım bu yolda siz değerli dava arkadaşlarımın desteğine talibim. Partimizin kuruluş amaçları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, şanlı tarihimizin aydınlığında geleceğimize yön vermek adına bu sorumluluğu üstlenmek üzere karşınızdayım.’’ dedi.

‘’YANLIŞLARI HALKA ANLATABİLMELİYİZ’’

Siyasi gündem hakkında da fikirlerini açıklayan İşbilir, ‘’Siyasi olarak Ülkemizin uluslararası düzeyde yaşamış olduğu sıkıntıların, dibe vurmuş ekonomik krizin ve içinde bulunduğumuz siyasi buhranların sona ermesi ancak Mustafa Kemal ve onun değerli silah arkadaşları tarafından aydınlatılmış yolda yürümekle aşılabilir. Bu yolda yürüyen o değerli şahsiyetler, bizlere sadece bu değerli toprakları değil, aynı zamanda millet olma bilincini de miras bıraktılar. Bunu sağlamak için herkese büyük sorumluluklar düşmektedir. Kazanılmış, ancak 18 yıllık AK Parti döneminde rafa kaldırılmış milli ve manevi değerlerimizin yeniden tesis edilmesi hiç durmadan çalışan, yapılmış olan yanlışları usanmadan halka anlatabilen teşkilatlarla sağlanabilir” dedi. 

“ÜSTLENDİĞİM SORUMLULUĞU YERİNE GETİRMEYE ANT İÇTİM”

İşbilir, konuşmasını şu sözlerle noktaladı; “Geriye dönmemek üzere çıktığımız bu yolda sadece Kapaklı için değil, milletimizin istikbali adına birlikte çalışacağız. Her başarılı ilçe teşkilatı, genelde iktidar olmanın temel taşıdır. Bu temeli sağlam esaslar üzerine inşa etmek üzere üstlendiğim sorumluluğu şeffaf, katılımcı, kucaklayıcı bir anlayışla yerine getirmeye ant içtim.”

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 22:28

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3