CHP’li Yılmaz: Hizmetin siyaseti olur mu?

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, düzenlediği basın açıklamasında Kapaklı Belediyesi tarafından açıklanan projelere dair konuştu.

CHP’li Yılmaz: Hizmetin siyaseti olur mu?

Kapaklı Gazetesi - Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz parti binasında düzenlediği basın toplantısında AK Parti yönetimini eleştirdi. Yıldızkent Kavşağı projesinde emeği olanlara teşekkür eden Yılmaz, projenin geç kalınmış olduğunu belirterek, “Hizmetin siyaseti olur mu?” dedi.

“TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYAN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ”

Kapaklı gündeminin son günlerde hareketli olduğunu ifade eden Yılmaz, “Her gün yeni gündemlerle Kapaklı kamuoyu bir şekilde çalkalanıyor. Dün de aynı şekilde Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de Kapaklı Yıldızkent Kavşağında bir müjde verdi. Ve bu Yıldızkent Kavşağı’nın çok yakında ihaleye çıkacağını ve Kapaklı’ya kandırılacağı konusunda bir basın açıklaması yapmıştı. Bunlar Kapaklı için güzel şeyler. Kapaklı’da yatırım yapan, Kapaklı’ya bir değer katan, bir taş üstüne taş koyan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugün burada bir müjde vermek için toplanmış bulunmaktayız. Ama kafalarda da bir soru var tabii. ‘Hizmetin siyaseti olur mu?’ sorusunu soruyorum.” dedi.

“KADİR ALBAYRAK’IN OY KAYGISI YOKTUR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini sürdürdüğünü belirten Yılmaz, “2014 seçimlerinde de Tekirdağ’ın büyükşehir olması ile beraber Çerkezköy’de ayrılmış, kendisi ilçe olmuş ve kendi yağında kavrulan bir ilçede yaşıyoruz. Ama Çerkezköy’den bizler tamamen kopamıyoruz. Çerkezköy’le tabiri caizse biz kardeş belediye gibi, abi kardeş gibi, aynı şekilde büyüyen iki belediyeyiz. Ve 11 ilçe içinde de en çok göçü alan iki ilçe Çerkezköy ve Kapaklı. Tabii Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanımız da 2014 seçimlerinden sonra yani geçen 7-8 yıl içinde de bu iki ilçeye gerçekten ciddi yatırımlar yapmıştır. Sadece Kapaklı’ya şu ana kadar yapılan yatırımlar 170 milyonu geçmiştir. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükyoncalı’da ki bir küçük dar nüfuslu olan bir bölge de bile 3 milyona yakın bir yatırımla bir köprü yapmıştır. Şarköy’ün küçük bir kasabasına yine aynı şekilde 6 milyonluk bir yatırım yapmıştır. Kapaklı’nın Pınarça Mahallesi’ne dev bir spor tesisi yapmıştır. Kısacası Kadir Başkan’ın bir oy kaygısı, bir siyasi kaygısı olmadan, nüfusa bakmadan yapılması gereken her hizmeti imkanlar doğrultusunda getirmeye çalışmıştır.” Açıklamasında bulundu.

“NE OLDU DA BU DÖNEMDE GÜNDEME ALDILAR?”

Yıldızkent Kavşağı sorununun CHP yönetimindeyken de olduğunu fakat AK Partili siyasilerin konuya yardımcı olmadığını söyleyen Yılmaz, “Ama burada dikkat çekmemiz gereken konulardan bir tanesi AK Parti Tekirdağ milletvekillerinin son birkaç aydır Yıldızkent Kavşağı’nı sürekli dillendirmeleridir. Aynı milletvekilleri de 25. dönem, 26. dönem ve 27. dönem milletvekilleri olduğunu da hatırlatmak gerekir. Peki ne oldu da bu dönemde bunu gündeme aldılar. Vatandaşların vergileriyle aldıkları maaşları 25. ve 26. dönemlerde Kapaklı’ya bu tarz hizmetleri neden yapmadılar. Öncelikle ona bakmak lazım. Hizmetin siyaseti var mı yok mu? onun takdirini tabii sizlere bırakıyorum.” dedi.

“CEVAP GELMİYOR”

Çerkezköy altyapısı için talep edilen kredinin hala çıkmadığını hatırlatan Yılmaz, “Beraber büyüyen iki ilçeyiz. İkisinin de ihtiyaçları aslında paralel doğrultuda eşittir. Ve en çok ihtiyaç duyulan konulardan bir tanesi de tabii ki alt yapı. Ama tarih tekabül ediyor, Çerkezköy için İller Bankası’na başvuru yapılan krediler bir süre sessizliğe bürünüyor. Yani başvuru yapılıyor olumlu veya olumsuz bir cevap gelmiyor. Arkasından tekrar başvuru yapılıyor olumlu veya olumsuz cevap gelmiyor. Aynı şekilde Kapaklı için de yaklaşık 60 milyon TL’lik bir alt yapı için İller Bankası’ndan kredi başvurusu yapılıyor. Ama bu kredi hızlı bir şekilde onaylanıyor. Burada baktığımız zaman iki tane komşu ilçe, ikisinin de alt yapıya ihtiyacı var. Hızlı bir şekilde büyüyorlar, en çok göçü alıyorlar. İkisi de aynı zamanda başvuru yapıyor. Kapaklı için kredi onaylanıyor ama Çerkezköy için onaylanmıyor. Burada ‘hizmetin siyaseti olur mu?’ sorusunu tekrar sormak istiyorum.” dedi.

“KAPAKLI’YA 60 MİLYONLUK ALT YAPI YATIRIMINI MÜJDESİNİ VERİYOR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Çerkezköy ve Kapaklı’nın altyapı çalışmalarına birlikte başlamak istediğini söyleyen Yılmaz, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Burada olmuşken her iki ilçenin de alt yapılarını bitirmek istiyor. 60 milyonluk alt yapı yatırımı Kapaklı için neler katacaktır diye sorarsak 23 bin hektarlık Kapaklı’nın komple alt yapısının içme suyu hatlarından tutun da kanalizasyon, yağmur suyu hatlarına kadar hatta su depolarına kadar değişmesi demektir. Ve biliyorsunuz ki belediyecilikte ilk önce bir bina yaparken önce temelden başlanır. Öncelikle bir alt yapımızın başlaması gerekiyor. Bugün sizlere burada vereceğimiz müjdelerden bir tanesi de buydu.” dedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanının 7 yılda Kapaklı’ya 170 milyon TL’lik yatırım yaptığını ifade eden Yılmaz, “2021 yılı yatırım programı açıklanırken Kapaklı’ya çok fazla değer vermediniz söyleyen arkadaşlarımız vardı. Ama bugün görüyoruz ki Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kapaklı’ya 60 milyonluk alt yapı yatırımını müjdesini veriyor. Bununla beraber inşallah Çerkezköy’ün İller Bankası’ndan alacağı alt yapı yatırımları da gelir.”

“ENGELSİZ YAŞAM EVİ PROJEMİZİ DE ÖNÜMÜZDEKİ AY İHALEYE ÇIKIYOR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılında Kapaklı’da gerçekleştireceği projelerden de bahseden Yılmaz, “Biliyorsunuz ki Karaağaç Yanıkağıl Köprüsü yıllardır sorunluydu, kamulaştırma ile ilgili sorunlar vardı. 7 metrelik bir yoldu. Nitekim geçen hafta başlayan çalışmalarla çelik konstrüksiyon üzerine kurulmuş olan ve Trakya’da çok nadir olan bir köprü sistemiyle köprü projesi başladı. Bu köprüyü yaparken de yolu 7 metreden de 22 metre genişliğinde geniş bir güzel köprü olacağını buradan müjdesini vermek istiyorum. Bahçeağıl- Büyükyoncalı arasındaki bir köprü sözümüz vardı. Ama Bahçeağıl- Karlı arasındaki köprüde de geçen sene bir vatandaşımız sel baskınında vefat ettiğinden dolayı öncelik olarak o köprüde hiç planımızda olmadan bu sene tekrardan faaliyete geçirmiş olacağız. Bu sene içinde yapmayı planladığımız engelsiz yaşam evi projemizi de önümüzdeki ay ihaleye çıkıyor. Ve çok yakında da aynı şekilde Kapaklı halkına sunulacak.” Diyerek konuşmasını noktaladı

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 19:07

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65