CHP’li meclis üyelerinden KENT A.Ş. önergesi

CHP Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, KENT A.Ş.’nin gelir ve giderleri ile ilgili bilgi almak üzere meclise önerge verdi.

CHP’li meclis üyelerinden KENT A.Ş. önergesi

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, CHP Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri tarafından verilen önergede KENT A.Ş.’nin kar-zarar dengesi ile ilgili yazılı bir bilgilendirme talep edildi.

Kapaklı Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Haziran ayında kurulan KENT A.Ş., Cumhuriyet Halk Partililer tarafından sıkça eleştirilmişti. Kapaklı Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda şirket konusunu yeniden gündeme getiren Cumhuriyet Halk Partili Belediye meclis üyeleri, faaliyetine başlayalı 9 ay olan KENT A.Ş.’nin gelir gider bilançosu ve çalışanları hakkında bilgi talep eden iki önergeyi yazılı bir şekilde cevaplanması talebiyle meclise sundu.

‘’BELEDİYEYE KÜLFET Mİ?’’

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı Belediye Meclis Üyelerinin imzasının bulunduğu önergede şu ifadelere yer verildi; ‘’Yeni kurulan Kent A.Ş.’ye belediyemiz bütçesinden aktarılan ödeneğin yeterli olup olmadığı, yapılmış olan harcamalar ile Kent A.Ş.’nin Kapaklı Belediyesi’ne külfet olup olmadığı, 31.12.2019 tarihine kadar gelir giderlerinin tarafımıza yazılı olarak bildirilmesini arz ederiz.’’

İlgili önerge ise Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından daha sonra yazılı olarak cevaplanmak üzere kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 16:17

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65