CHP Gençlik Kolları Başkanı Emir Tarcan oldu

CHP Kapaklı Gençlik Kolları Olağan Genel Kurul Toplantısında, tek liste ile Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçilen Emir Tarcan, ‘’ Gençlik kolları bu partinin yan kolu değil gücüdür. Partimize ve ilçe başkanlığına uzak kalmış arkadaşlarımızı mücadelenin içine davet edeceğiz.’’ dedi.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Emir Tarcan oldu

Kapaklı Gazetesi - Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı Gençlik Kolları 3. olağan genel kurulu yapıldı. Tek liste ile gerçekleştirilen kurulda Emir Tarcan Gençlik kolları Başkanı seçildi.

İlçe teşkilatında gerçekleştirilen genel kurul, 1 dakikalık Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından divan kurulunun seçimine geçilen toplantıda divan başkanlığına CHP Kapaklı eski Gençlik Kolları Başkanı Değer Koç seçilirken; Ersin Sözer, Doğan Altıntaş ve Aziz Ergun ise divan üyesi oldu. Diğer gündem maddelerine geçilmeden evvel eski Gençlik Kolları Başkanı Değer Koç bir konuşma gerçekleştirdi. İlçe başkanlığı seçim sürecinde yaşadıklarından bahseden Koç, “Partimizde sözün ve yetkinin her zaman üyeye ait olduğunu hatırlatmak, ne oldum delisi olan herkesi uyarmak istiyorum. İlçe kongre süreçlerimiz yaşanırken; Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında, kişisel çıkar ve menfaatlerini gözeterek, ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı dil kullananlar oldu. Bu dili kullananlara bundan sonra müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

“DEMOKRASİ ŞÖLENİ”

Koç, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Partimiz kongre takvimi açıklandıktan sonra, ana kademe ilçe kongrelerini Tekirdağ’ımızın tüm ilçelerinde tamamlamış bulunuyor. Bu vesileyle, tüm ilçelerimizde seçilmiş olan yeni yönetimleri tebrik ediyor, önce partimize sonra Tekirdağ’ımıza ve ülkemize hayırlar getirmelerini temenni ediyorum. Hiç bir siyasi partide göremeyeceğiniz demokrasi şöleni bugün gençlik ve kadın kolları kongrelerimizle devam ederken, gelecek haftalarda il kongrelerimiz ve ardından büyük kurultayımızla son bulacak.”

“NE OLDUM DELİSİ”

Üstü kapalı göndermelerde de bulunan Koç, “Cumhuriyet Halk Partisinde; gençlik kollarından, kadın kollarına, kadın kollarından, ilçe yönetimine, ilçe yönetiminden, il yönetimine ve hatta genel merkez yönetim kurulu ve başkanına kadar üyeler ve üyelerin seçtiği delegeler tarafından seçilir. Yani partimizde sözün ve yetkinin her zaman üyeye ait olduğunu hatırlatmak, “ne oldum delisi” olan herkesi de uyarmak istiyorum. İlçe kongre süreçlerimiz yaşanırken; Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında, kişisel çıkar ve menfaatlerini gözeterek, ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı dil kullananlar oldu. Bu dili kullananlara bundan sonra müsaade etmeyeceğiz! Birilerinin siyasi geleceğini tayin etmek için değil, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için çalışacağız. Dengelerle değil, değerlerimizle siyaset yapacağız. Ben isterdim ki bu süreçte; milletvekillerimiz tüm adaylarımıza eşit mesafede bulunsun, ayrım yapmasın, şeffaf ve demokratik bir seçim süreci olsun, ama maalesef olmadı.” Şeklinde konuştu.

“RAKİBİMİZ ATATÜRK İSMİNİ SİLMEYE ÇALIŞANLARDIR”

Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi hakkındaki tartışmalara bir yorum da Değer Koç’tan geldi. Koç, konuyla ilgili şunları söyledi; “Evimizden, işimizden vakit ayırarak çalıştığımız, seçilmesi için ter döktüğümüz, oy topladığımız, bir tane daha fazladan milletvekili nasıl çıkarırız da Ankara’ya göndeririz şeklinde hesap yaptığımız milletvekillerimiz, keşke milletvekilliği görevlerini sürdürseydi de mahalle delege seçimlerinde tarafsız kalabilseydi. Anlaşılan o ki seçilmişlerimiz bizleri rakipleri olarak gördüler, ama şunu iyi bilsinler ki bizler onların rakipleri değiliz. Çünkü; bizim rakiplerimiz vatanı elimizden almaya çalışanlar ve onların yerli iş birlikçileridir. Bizim rakiplerimiz tarikatlar, şeyhler ve dervişlerdir. Bizim rakiplerimiz işçinin, emekçinin, öğrencinin hakkını gasp edenlerdir. Bizim rakiplerimiz ihaleleri yandaşlarına peşkeş çekip rant elde edenlerdir. Bizim rakiplerimiz kadın cinayetlerine sessiz kalanlardır. Bizim rakiplerimiz Kapaklı Atatürk Kültür Merkezinden Atatürk ismini silmek isteyenlerdir! Seçilmiş olanlar ancak bizlerin parti içi demokraside partimize ve memleketimize hizmet için yarıştığımız yoldaşlarımız yol arkadaşlarımız olabilirler.”

“RENGARENK İNSANLARIZ”

Geçmişte yaşanan hatalardan ders çıkarılması gerektiğine dikkat çeken Koç, konuşmasını şu sözlerle noktaladı; “Artık birbirimize tutunarak yola devam edeceğiz. Parti içi seçimler bizim için kongre takviminin açıklanmasıyla başlar ve kongre günü son bulur. Çünkü bizler renklerini kongre günü bir kenara bırakmış ve yüreğinde gökkuşağı taşıyan, rengarenk insanlarız. Bu partinin seçilmişleri kimler olursa olsun; biz parti emekçileri, partimize hizmet etmek adına, geçmişte olduğu gibi; bugün de gönüllülük esasıyla çalışacağız. Seçilmiş olan yönetim kadroları da bu partiye emek vermek isteyen insanları kendine rakip olarak değil yol arkadaşı olarak görmek zorundadır.”  

“DİK DURUŞUMUZU GÖSTERMEK ZORUNDAYIZ”

Koç’un konuşmasından sonra söz alan CHP Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayı Emir Tercan, gençlerin hayalinin, din, dil, ırk ve etnik köken ayrımının yapılmadığı bir Türkiye olduğunu belirterek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve Bursa nutkundan aldığımız yetki ve sorumlulukla ülkemizde ki saray rejimine karşı dik duruşumuzu göstermek zorundayız. Bizim hayalimiz din, dil, ırk ve etnik köken ayrımının yapılmadığı, insanların iyi kötü ayrımının, cebindeki para, altındaki araba ile ölçülmediği, kadınların giydiği kıyafet ile yargılanmadığı, kara kedinin rengi yüzünden dışlanmadığı, çocukların kırmızı elmalar gibi gülümsediği, mutlu bir gelecek, mutlu bir ülke hayalimizdir.” dedi.

“İNSANLARIN VİCDANINA VE YÜREĞİNE DOKUNACAĞIZ”

Gençlik Kolları’nın önemine dikkat çeken Tarcan, “Ekonomik krizin ve adaletsizliği hüküm sürdüğü ülkemizde özellikle genç arkadaşlarımız ülke sınırları dışında hayaller kuruyor. Bizler memleketimizi terk edip hasret türküleri söylemek istemiyoruz. Yapacağımız sosyal sorumluluk projeleri ile ilçemizdeki insanların vicdanına ve yüreğine dokunacağız. Gençlik kolları bu partinin yan kolu değil gücüdür. Partimize ve ilçe başkanlığına uzak kalmış arkadaşlarımızı mücadelenin içine davet edeceğiz. Kongremizin, hepimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadeleriyle konuşmasını noktaladı.

EMİR TARCAN BAŞKAN SEÇİLDİ

Yapılan konuşmalar sonrasın oy kullanma işlemine geçildi. Tek liste ile gidilen kurulda Emir Tarcan Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi. Yönetim kurulu asil üyeliğine Tayfun Akel, Salih Cepe, Aykut Çonke, Ayşenur Dursun, Ayça Esen, Tuğberk Kantürer, Şevket Kuduzçu, Nazım Tanrıverdi ve Selin Tunçay seçildi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 10:28

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3