Candan Yüceer: Esnafımız iflasın eşiğinde

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Çorlu’da meslek odaları ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Candan Yüceer: Esnafımız iflasın eşiğinde

Kapaklı Gazetesi - Esnaf ziyaretlerini sürdüren CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Pandemi döneminde hükümetin yalnız bıraktığı esnafımız iflasın eşiğinde.” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, CHP Çorlu İlçe Başkanı Av. Özgür Demirtaş ve beraberindeki heyetle birlikte esnaf ve meslek odalarını ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Milletvekili Yüceer, “Salgınla geçen 1 yılda 100 bine yakın esnaf kepenk kapattı. Memleketin gerçeklerini görmezden geliyorlar ama bizler iktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımızla esnafımızın yanında olacağız.” ifadelerini kullandı.

“İKTİDARIMIZIN İLK HAFTASINDA, ESNAFIMIZIN PANDEMİ DÖNEMİ KREDİ FAİZLERİNİ SİLECEĞİZ”

Salgının ekonomik boyutunu derinden hisseden kesimlerden birinin de esnaflar olduğunu vurgulayan Milletvekili Yüceer, “Çorlu ilçemizdeki esnaflarımız da memleketin her köşesinde olduğu gibi bu süreci en az zararla atlatmaya çalışıyor. Ancak vatandaşına destek olmak yerine IBAN gönderen bir hükümetle karşı karşıyayız. Açıkladıkları destek paketinde, büyükşehir esnaflarına 3 ay süreyle 750’şer lira kira yardımı yer alıyor. Hangi esnaf 750 lira kira desteği ile ayakta kalabilir” dedi. İktidar tarafından vatandaşın dertlerinin görmezden gelindiğini belirten Yüceer, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ‘İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız’ listesinde esnafın pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini sileceğimizi ve esnafın kira stopaj vergisini kaldıracağımızı belirtti. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak esnafımızın haklarını savunmaya devam edeceğiz. Halkın iktidarında esnafımızın sorunlarını dayanışma ile çözeceğiz.” dedi.

“VATANDAŞ GÜNÜ KURTARDIĞINA ŞÜKREDİYOR”

Meslek odaları ve temsilcilerini ziyaretlerinin ardından Çorlu esnafının sorunlarını ve taleplerini dinleyen CHP’li Yüceer, “Her iş kolunda olduğu gibi bölge esnafımız da zor günler geçirmekte. Sürecin getirdiği sosyal hayatın kısıtlılığı ve evden çalışma modelleri bazı esnaflarımız için bu yükü daha da ağırlaştırdı. Vatandaşlarımız bu koşullarda günü kurtardığına ve ekmek teknelerini koruyabildiklerine şükrediyorlar. Esnafını ve vatandaşını yalnız bırakan bir iktidar ile karşı karşıyayız ve buna karşı elimizden gelen mücadeleyi vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SALGININ ETKİLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULDU

Beraberindeki heyetle birlikte, Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Abdullah Baş’ı ziyaret eden Yüceer, “Gündelik yaşantımız içerisindeki hareketliliğin kısıtlanması taşımacılık sektörünü de etkiledi. Abdullah Başkan’la sektöre yönelik çözüm önerilerini ve ilçemiz özelinde şoförler ve otomobilcilerin sorunlarını konuştuk” dedi. Yüceer’in, S.S. 163 No’lu Çorlu Öğrenci ve Personel Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Behçet Yavumen’i ziyaretinde ise servisçi esnafının salgın sürecinde yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve çözüm önerileri konuşuldu.

GENÇ SPORCULARA TAZİYE ZİYARETİ

Ziyaretlerine, Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol A Takımı ile devam eden Yüceer, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren genç sporcu Ziya Berhan Kılıç için de taziyede bulundu. Buradaki ziyaretinin ardından, Çorlu Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Gaffar Koçak ve İhtisas Müdürü Celil Eskici ile görüşen Yüceer, burada da sanayiciler ve esnafların sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Bölge ziyaretlerini, Mali müşavir Öner Tekin ve Özkan Kazankaya ile sürdüren Yüceer, muhasebeciler ve mali müşavirlerin sorunlarını paylaşarak gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 16:41

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65