Akgün: İmar müdürü imza atmadığı için mi görevden alındı?

Kapaklı siyasetinin tanınan isimlerinden Zafer Akgün, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’i eleştirdi. İmar Müdürlüğü ile ilgili iddialara da değinen Akgün, "İmar Müdürü bazı işlere imza atmadığı için mi görevden alındı?" dedi.

Akgün: İmar müdürü imza atmadığı için mi görevden alındı?

Kapaklı Gazetesi - Ofisinde gündeme dair açıklamalarda bulunan Zafer Akgün, Mustafa Çetin'i Kapaklı Belediyesini yönetememekle, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz'ı ise eleştiri yapmamakla suçladı.

CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin geçtiğimiz günlerde Kapaklı’da bir canlı yayına konuk oldu. Kapaklı siyasetinin tanınan isimlerinden Zafer Akgün ise, Yılmaz ve Çetin’in programda yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Akgün, ‘’Biliyorsunuz Cumartesi günü CHP Kapaklı İlçe Başkanı yerel bir web televizyonunda açıklamalarda bulundu. Hemen akabinde Pazar günü de Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin aynı kanalda çıkıp konuştu. Maalesef bizim ilçe başkanımız Candan abla sayesinde ilçe başkanı olduğunu unutmuş. Ablası duyarsa kızar, onu görürseniz uyarın. Kendi başına çıksa o oyun %20’sini alamayacaktı. Önemli konulardan bir tanesi Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı, Büyükşehir Belediyesinin Kapaklı’da neler yaptığını unutmuş. Tekirdağ 6 yıl önce büyükşehir oldu ve Kadir Başkanımız daha kendisine bina yapmadan 11 ilçeye okul yaptı. Ayrıca Kapaklı’ya bir Kültür Merkezi kazandırmıştır. Köy yollarına da bir baksınlar.’’ dedi.

‘’6 YILLIK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN NELER YAPTIĞINA BAKSINLAR’’

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın 11 ilçeye 11 okul projesini hatırlatan Akgün, ‘’TESKİ’nin su borusunu atmakla eleştiri olmaz. Kendisi iktidar partisinin belediye başkanı ve 6 yıldır hükümet konağını yapamamış bir hükümet var. Onun karşısında 11 ilçeye 11 okul yapmış bir Kadir Albayrak var. Ben Zafer Akgün olarak onun yerinde olsam okulların bulunduğu caddeye Kadir Albayrak ismini veririm. İnsan eleştirirken utanır. 6 yıllık büyükşehir belediyesinin neler yaptığına insanlar baksınlar. Dere ıslahları ile ilgili büyükşehir belediye başkanımız buradaydı ve en kısa zamanda yapılacağını söyledi. Bu alanlar DSİ’ye ait ama kendisi yapmak istiyor ve yapıyor.’’ İfadelerini kullandı.

‘’MUSTAFA ÇETİN İLE HUKUKU MU VAR?’’

CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz’ın belediyeyi yeterince eleştiremediğini söyleyen Zafer Akgün, ‘’İlçe Başkanımız yazılımcı olduğunu söylüyor, üniversitede okulunu mu okumuş? Telefonculuk yaparak yazılımcı olunmuyor. Şahsen benim öyle bir diplomam yok, olmayan şeyi söyleyemem. Kendisinin profesyonel olduğunu sanmıyorum. Ben isterdim ki canlı yayında CHP ilçe başkanı, Kapaklı Belediyesinin son 1 yılını değerlendirsin. Maalesef onları göremedik çünkü bu arkadaşımız ‘Mustafa Çetin de ilçe başkanlığında beni destekliyor’ diyen arkadaşımız. Herhalde onun içindir ki Hürriyet Caddesi’nde işyerine 50 metre mesafede usulsüz olarak yapılan binayı göremiyor. Ya da Mustafa Çetin ile hukuku var bunun için yapamıyor.’’ Şeklinde konuştu.

‘’HİZMET İÇİN İLÇE BAŞKANI OLUNUR’’

Akgün, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü; ‘’O gece daha dolu şeyler beklerdik ama kendisi bizimle ilgili şeyler söyledi. Bu konuşmaları her zaman yapacağız. Belediyenin, yöneticilerin tüm eksiklerini sizlerle paylaşacağız. Bizim particiliğimizi de sorguluyor. Benim particiliğimi sorgulamadan önce teşkilatta oturduğu sandalyeleri kimin aldığını öğrenmesi lazım. O gece bir arkadaşımız gitti CHP Teşkilatı kapalıydı. Geceyi bırakın gündüz bile kapalı. Dünya bir salgın ile yanıyor bu arkadaşımız ne yapmış? Madem yazılımcı; İstanbul Belediyesini görüyorsunuz ‘Askıda Fatura’ diye bir proje yaptılar. Bu arkadaşlar bu işleri bilen bir arkadaşsa böyle bir şey yapsaydı biz de alkışlardık. Ben ilçe başkanı olsam o teşkilat 7/24 açık olup harıl harıl maske yapardı. Çerkezköy ilçe teşkilatı açık ama Kapaklı’nınki kapalı. İlçe başkanı olmak için olunmaz, hizmet için olunur.’’

‘’KAPAKLI HALKINI KALİTESİZ Mİ BULUYOR?’’

Yılmaz’ın Kapaklı’da ikamet etmediğini iddia eden Akgün, ‘’İlçe başkanımız bir yerin kalitesi içinde yaşayan insanlardan belli olur diyor. Madem o kadar düşünceli, neden Çerkezköy’de yaşıyor? Kapaklı halkını kalitesiz mi buluyor? Yaşadığı toplumu küçük gören insanın burada yaşamasına gerek yok. Bildiğiniz üzere Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısına hakaretler edildi, teşkilatımızdan hiçbir hareket göremedim. O olayın sabahında adliyede olmaları gerekirdi. Bir insanın böyle bir kişiye, böyle bir hakaret etme hakkı yok. İlçe başkanı hükümsüzdür dedim, dediğim gibi de çıktı. CHP’nin grup toplantısı kararları Mustafa Çetin’e nasıl gidiyor bunu soruyorum.’’ dedi.

‘’BELEDİYE BAŞKANININ EMRİNDE ÇALIŞAN HİÇ KİMSEYE HAKARET EDEMEZ’’

Ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e de eleştiriler sıralayan Akgün, ‘’KENT A.Ş.’ye 450 bin liralık stüdyo yapılmış, getirisi sıfır. Kapaklı’nın böyle bir stüdyoya ihtiyacı mı vardı? Ben olsam bu kadar şirket kurulmasına gerek var mı? Bu şirketlerden alınan ballı maaşlar nelerdir? diye sorardım. Niye Remzi Garip’in binasının ikinci katına 25 bin TL kira verdin? Belediyenin paralarını neden çar çur ediyorsun? diye sorardım. Ortağını dolandırmaktan davası olan bir arkadaşı özel kalem müdür neden yaptın? Diye sorardım. Neticede bu da bizim arkadaşımız, fakat davası bitsin sonra al kardeşim. Ben diyorum, yoldan geçeni toplayıp belediyeye alıyorsun sonra gazeteci arkadaşlarımıza hakaret ediyor küfür ediyor. Kendisi kalitesiz adamları belediyeye dolduruyor ve sözü geçiremiyor. Kendisine ‘Bostan korkuluğu musun?’ diye sormuştum, kendisi bostan korkuluğu bile değilmiş. Belediye başkanının emrindeki bir çalışan, hiç kimseye hakaret edemez. Milletin parasıyla orada duranlar, millete küfredebilir mi?’’ dedi.

‘’İMAR MÜDÜRÜ NEDEN DEĞİŞTİ?’’

Son olarak Kapaklı Belediyesi İmar Müdürlüğü ile ilgili iddialarda bulunan Zafer Akgün, şu sözlerle konuşmasını noktaladı; ‘’İmar’da Selim bey vardı, onun yerine Saray’dan bir hanımefendi getirdiler. Bu kadını neden getirdiniz? Yaşanan hadiseler malum, ben neden getirdiklerini biliyorum. Selim bey beklenen imzaları atmadığı için mi geldi? Karlıköy’de yaşanan hadiseler malum. İnönü Mahallesi’nde de 400 metrekarelik bir parselde bu tip hadiseler var. Bunları söylemeyecek miyiz?’’

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 16:20

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65