Şehit öğretmen Neşe Alten’in kabrini ziyaret ettiler

Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, şehit öğretmen Neşe Alten’in Şarköy’deki kabrini ziyaret etti.

Şehit öğretmen Neşe Alten’in kabrini ziyaret ettiler

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, 26 Ekim 1993 tarihinde Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde öğretmenlik görevini yapmak için gittiği okulunda hain teröristlerce şehit edilen Neşe Alten’in kabrini ziyaret etti. En yüksek oranlı listesi.

Ziyarette Zıvalıoğlu’na Ülkü Ocakları Şarköy İlçe Başkanı İhsan Mert Akbulut ve yönetimi eşlik etti. Şehit öğretmenin kabri başında dua okuyan Zıvalıoğlu, akabinde annesi Nazife Alten’i ziyaret ederek 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla şehit öğretmen Neşe Alten adına yaptırılan plaketi takdim etti.

"ÜLKÜCÜLER AHDE VEFALI İNSANLARDIR"

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, ‘’Ülkücüler ahde vefalı insanlardır. Ahde vefa imandandır. 1993 yılında şehit olan öğretmenimiz Neşe Alten ve babası Hasan Alten’i unutmadık. 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle şehit öğretmenimizi kabri başında anıyor ve rahmet diliyoruz. Görev yapmak için Şarköy’den Bismil’e giden Neşe Öğretmen eğitim için gittiği köy okulunda hainler, kalleşler tarafından şehit edilmiştir. Şehadetinin üzerinden 27 yıl geçse de şehidimizi unutmadık, unutmayacağız. Bu vesileyle şehit öğretmenimiz Neşe Alten ve şehit olan öğretmenlerimizin başta olmak üzere hayatlarını geleceğimiz olan gençlerimize adayan fedakar ve cefakar öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor. Rahmete kavuşan tüm öğretmenlerimize rahmet diliyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 09:25

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65