Saray’da yolsuzluk operasyonu: 16 gözaltı

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından Saray’da yapılan operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

Saray’da yolsuzluk operasyonu: 16 gözaltı

Kapaklı Gazetesi - Aralarında STK Başkanı, üst düzey yönetici ve okul müdürlerinin bulunduğu 16 kişi, Jandarma KOM ekipleri tarafından şafak operasyonu ile gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre; Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Saray ilçesinde okul servisleri taşımacılığında yolsuzluk, kamuyu zarara uğratma ve ihaleye fesat karıştırma suçlarının işlendiğini belirleyerek geniş kapsamlı çalışma başlattı. Aralarında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, memurlar, iş insanlarının da bulunduğu şüpheliler, teknik ve fiziki takibe alındı.

Yaklaşık 5 ay süren takip sonrasında Saray Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla, jandarma ekipleri 'Temizlik' adı verilen operasyonu başlattı. Şüphelilerin, belirlenen adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Aralarında 8 devlet memuru ve iş insanlarının da bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde arama yapan jandarma, ihalelerle ilgili evraka el koydu. Gözaltına alınan 16 şüphelinin karakoldaki işlemleri sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 13:22

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3