Saray’da 3 gündür yeni koronavirüs vakasına rastlanmadı

Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, ilçede 3 gündür yeni vakaya rastlanmadığını açıkladı.

Saray’da 3 gündür yeni koronavirüs vakasına rastlanmadı

Kapaklı Gazetesi - Saray Kaymakamlığı ve Saray Belediyesi, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge sonucu ilçede koronavirüs tedbirlerinin kontrolü için denetim gerçekleştirildi.

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen denetimlerde Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ve kurum müdürleri ile birlikte ilçedeki lokanta, kafe, berber, kuaför, park ve restaurantlarda incelemede bulundu.

‘’3 GÜNDÜR YENİ VAKAYA RASTLANMADI’’

Denetlemeler sonucu Saray halkının tedbirlere yüksek oranda uyduğunu belirten Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, 3 gündür Saray’da yeni bir vakanın olmadığını açıkladı. Önlemlerle ilgili de açıklama yapan Kaymakam Tezcan, ‘’Özellikle önümüzdeki süreçte daha dikkatli olmayız. Temizlik ve hijyen kurallarına uyarsak bu pandemi sürecini daha kolay atlatabiliriz." dedi.

‘’SARAY HALKI BİLİNÇLİ VE DUYARLIDIR’’

İncelemeler sonrası Saray Kaymakamı Adnan Tezcan'ı makamında ağırlayan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Saray halkının bilinçli ve duyarlı bir sosyal ve kültürel zeminde yaşadığını, dolayısıyla Saray'daki Koronavirüs önlemlerindeki başarının bir tesadüf olmadığının altını çizdi. Duyarlılıkları için tüm vatandaşlara teşekkürlerini sunan Erkiş, Tekirdağ'ın ülkemizde koronavirüsle mücadelede en başarılı il olmasında Saray ilçesinin payının büyük olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 19:04

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3