Küçükyoncalı’da festival tadında şenlik

Saray’ın Küçükyoncalı Mahahallesi’nde gerçekleştirilen 4. Keşkek Şenliği, unutulmaz bir eğlenceye ev sahipliği yaptı.

Küçükyoncalı’da festival tadında şenlik

Kapaklı Gazetesi - Saray Belediyesi ve Küçükyoncalı Mahalle Muhtarlığının iş birliğinde düzenlenen 4. Keşkek Şenliği, Küçükyoncalı’ da 9 Ekim Cumartesi günü gerçekleşti.

Küçükyoncalı’nın unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çıkrancık oyunu, yöresel ürünlerin sergilendiği stantlar, Roman halk dansları grubu Saray Şukar gösterisi, Gökhan Meneşe, Sevtuğ, Süheyla& Blues of Rumeli konserleriyle Keşkek Şenliği adeta festivale dönüştü. El emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği, geleneksel lezzetlerin tadıldığı stantlar büyük ilgi görürken, 20 kazan keşkek vatandaşlara ikram edildi.

VATANDAŞLARA KEŞKEK DAĞITILDI

Saat 13.00’da başlayan şenlikte unutulmaya yüz tutmuş geleneksek çıkrancık oyunu izleyenlere keyifli anlar yaşattı. El emeği göz emeği nuru ürünlerin sergilendiği, geleneksel lezzetlerin satıldığı stantlar yoğun ilgi görürken, 20 kazan keşkek vatandaşlara dağıtıldı. Geleneksel lezzet keşkeğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, keşkek stantları önünde kuyruk oluşturdu. Şenliğe katılan çocuklar şenlik alanına kurulan oyun grubunda gün boyu gönüllerince eğlendi.

“BÖYLESİ GÜZELLİKLERİN SONSUZA KADAR SÜRMESİ İÇİN ORTAYA EMEK KOYACAĞIZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Küçükyoncalı Mahalle Muhtarı İrfan Gündüz yaptı. Gündüz’den sonra bir konuşma yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, “Bugün, burasını sanatla bereketle buluşturan 4.’üncü Geleneksel Keşkek Şenliği’ne emek koymuş bütün hemşehrilerim hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. Böylesi güzelliklerin sonsuza kadar sürmesi için bundan sonra da emeğimizi birlikte ortaya koymamızın, dayanışmamızın kaçınılmaz olduğunu tekraren hatırlatırken hayırlı olsun diyorum, saygılar sunuyorum.” diye konuştu.

“29 EKİM’DE ATATÜRK KÜLTÜR SARAYI’NI AÇACAĞIZ”

Başkan Erkiş’ten sonra konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şunları söyledi: “Bu sene 4.’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Keşkek Şenliği’nde Saray Belediyemiz ’in aktif rol alması beni son derece memnun etmiştir. Kendisini takdir ediyorum başkan ve ekibini ama Küçükyoncalılar’a hep sevgimiz, saygımız olmuştur. Ne zaman gelsek vatandaşlarımızın yakın ilgisini gördük, sevgi ve saygısını gördük. Onun için bir kez daha kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bugün itibarıyla Büyükşehir Belediyesi’nin ve Saray Belediyesi’nin 2019’dan sonra seçilmiş olduğu hizmet süresinin tam yarısındayız. Yani 2 buçuk senemizi tamamlamış oluyoruz. Şimdi buradan bir konuyu söylemek istiyorum. 29 Ekim’de Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 98. yılında Cumhuriyet sevdalısı, ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdalısı olarak Atatürk Kültür Sarayı’nı Saray’da açacağız.

ALBAYRAK’TAN SARAY’A MEZBAHA MÜJDESİ

Küçükyoncalı’yı ilgilendiren bir şeyi söyleyeyim. Bundan 4 gün önce 25 Ekim sabahı Fen İşleri ekibimizin makineleri Küçükyoncalı -Saray yolunu yapmaya başlayacak. O yol hem genişleyecek hem de asfalt atacağız. Şimdiden bu müjdeyi vereyim. Hemen Saray’a da bir müjde vereyim. Bir ay sonra ihalesini yapacağız. Saray’a çok güzel bir mezbaha yapıyoruz. Mezbahanın bütün hazırlıkları tamamlandı. Özellikle kırsal kesimi çok ilgilendiriyor. O mezbahayı da bu dönemde Saray’a kazandırmış olacağız. Hizmetlerimiz bizi bu göreve getiren tüm Saraylılara, tüm Tekirdağlılara hayırlı olsun.”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan sonra Adalet ve Kalkınma Partisi Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel de bir konuşma gerçekleştirdi.

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından Çıkrancık Oyunu Yarışması’nda dereceye girenlere ve çöp toplama etkinliğiyle farkındalık oluşturan Esin Ecin’e plaketleri Adalet ve Kalkınma Partisi Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ve Küçükyoncalı Muhtarı İrfan Gündüz tarafından takdim edildi.

ROMAN ŞUKAR BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Küçükyoncalı Keşkek Şenliği’nde performans sergileyen Roman halk dansları grubumuz Saray Şukar, muhteşem performansıyla izleyenlerden büyük alkış aldı.

KÜÇÜKYONCALI’YA UNUTULMAZ BİR AKŞAM YAŞATTILAR

Keşkek Şenliği programı, Gökhan Meneşe, Sevtuğ ve Süheyla& Blues Of Rumeli konseriyle devam etti. Gökhan Meneşe, Sevtuğ ve Süheyla & Blues of Rumeli birbirinden güzel şarkı ve türkülerle Küçükyoncalı’ya unutulmaz bir akşam yaşattı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Küçükyoncalı Mahalle Muhtarlığı bahçesinde gerçekleşen 4. Küçükyoncalı Keşkek Şenliği’ne soğuk havaya rağmen katılım yoğun oldu. Şenliğe AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Birdal Gökdağ, Fuat Ünal, Ahmet Tınaz, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Abdullah Ataman, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Saray Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 11:50

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65