CHP’li Yüceer, yanan saman deposunda incelemelerde bulundu

Saray’da geçtiğimiz gün yanan saman deposunda incelemelerde bulunan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Büyük bir emek yok oldu.” dedi.

CHP’li Yüceer, yanan saman deposunda incelemelerde bulundu

Kapaklı Gazetesi - CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ve CHP Saray İlçe Başkanı Aytaç Akın Saray Edirköy Mahallesi’nde yanan saman deposunda incelemelerde bulundu.

Yangında mal kaybına uğrayan Samet Çetin’e geçmiş olsun dileklerini ileten Dr. Yüceer, “Sabahın ilk saatlerinde çıkan bu yangının sebebi araştırılmalı. Büyük bir emek yok oldu. Zarar büyük, çok üzgünüz. Hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

“CAN KAYBI OLMAMASI TEK TESELLİMİZ”

165 bin saman balyasının yangında küle döndüğünü belirten Milletvekili Candan Yüceer, “Yangında can kaybı yaşanmaması tek tesellimiz. Ama sabahın ilk saatlerinde çıkan bu yangının sebepleri dikkatle araştırılmalı. Burada yanan basitçe saman balyaları olarak görülmemeli. Burada çok büyük bir emek yandı, alın teri yandı. Yangının çıkmasının üstünden 12 saat geçmesine rağmen hala soğutma çalışmaları devam ediyor. İtfaiyecilerimiz soğutma çalışmalarının günlerce sürebileceğini belirtiyor. Burada bu büyük emeğin yandığını izlemek çok acı. Üstelik saman yanıcı madde olduğu sigorta şirketleri sigorta yapmıyorlar. Bu depoda çıkan yangının maliyeti yaklaşık 5 milyon Türk lirası ediyor ve hiçbir şekilde tazmin edilemeyecek. Zarar büyük, çok üzgünüz. Hemşerilerime bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2021, 19:01

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65