Başkan Erkiş’den sokak köpeklerini zehirleyenlere tepki

Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, ilçede zehirlenen hayvanlar olduğunu belirterek vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Başkan Erkiş’den sokak köpeklerini zehirleyenlere tepki

Kapaklı Gazetesi - Saray’ın Pazarcık Mahallesi’ndeki sokak hayvanlarının zehirlenmesinin ardından Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş bir açıklama yaptı. Erkiş, şüpheli zehirlenme olayları ile ilgili vatandaşların duyarlı olması gerektiğini vurguladı.

Konuyla ilgili belediye Halk Masası Birimi’ne haber verilmesi gerektiğini söyleyen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, ‘’6 Temmuz 2020 Pazartesi günü kimliği hala tespit edilemeyen kişi veya kişilerce Pazarcık Mahallesi’nde bulunan sokak hayvanları zehirlenmiştir. Sokak hayvanlarının yaşama hakkı ve koşulları konusunda her zaman duyarlılığını koruyan Saray Belediyesi olarak konuyu araştırmaya devam ediyoruz. Zehirlenen bir köpek tüm uğraşlarımıza rağmen kurtarılamamıştır. Çevrede zehirlenme şüphesi olan sokak hayvanı gören vatandaşlarımızın belediyemiz bünyesindeki Halk Masası Birimi’ne haber vermesi gerekmektedir. Bu canice fiili işleyenler hakkında bilgisi olan vatandaşlarımızın belediyemiz bünyesindeki Sağlık İşleri Birimi’ne başvurmasını rica ederiz. Saygılarımızla.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 19:12

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3