Trakya Dent’ten ‘hasta öldü’ iddialarına cevap

TrakyaDent Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Genel Müdürü Yaşar Pala, bir hastalarının operasyon sırasında öldüğüne dair çıkan söylentileri yalanladı.

Trakya Dent’ten ‘hasta öldü’ iddialarına cevap

Kapaklı Gazetesi - Geçtiğimiz hafta TrakyaDent Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören bir hasta, yoğun stres sebebiyle operasyon anında kriz geçirdi. Memduh Dumlu isimli hastanın vefat ettiğine dair söylentiler olduğunu belirten TrakyaDent Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Genel Müdürü Yaşar Pala, bahsekonu hasta ve eşi ile birlikte basın açıklaması düzenleyerek iddiaları yalanladı.

TrakyaDent Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasında, hasta Memduh Dumlu TrakyaDent Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Genel Müdürü Yaşar Pala’ya çiçek takdim ederek tedavi sürecindeki desteklerinden ötürü teşekkür etti.

“ÇOK CİDDİ BİR NÖBETTİ”

Akabinde olay ile ilgili bilgiler veren TrakyaDent Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Genel Müdürü Yaşar Pala, “Hastamız tedavi süreci için ufak bir operasyon geçirdi. Cerrahi işlemi başlamıştı ve belli bir noktaya gelindiğinde, aniden bilincinde bir değişiklik fark edildi. Sağlık sektöründe ‘mavi kod’ dediğimiz acil durum uyarısı yapıldı. 30 saniyeden kısa sürede kendisine ulaştım. Bu esnada bilinci kapalıydı. Nöbet geçireceğini ifade ettim ve yaklaşık 5 saniye sonra nöbet geçirmeye başladı. Çok uzun yıllardır tıp sektörü içinde doktor olarak hizmet veriyorum. 24 yılım anestezi doktoru olarak yoğun bakımda geçti. Bu şekilde kasılan çok fazla hasta gördüm diyemem. Çok ciddi bir nöbetti. Ekibimle beraber Memduh beyi kontrol edip, hızlıca damar yolu açıp gerekli ilacı uygulayarak nöbeti durdurdum. Sonrasında cerrahımızın işlemini tamamlamasını rica ettim. Operasyon büyük bir çoğunlukla sağlıkla tamamlandıktan sonra hastamızı kontrollü ve konforlu bir şekilde odasına aldık.” dedi.

“AYNI AKŞAM EVİNDEYDİ”

Hastanın aynı gün evine sağlıklı bir şekilde döndüğünü kaydeden Doktor Pala, “Sonrasında nöbetinin devam edip etmediğini denemek için farklı bir ilaç uyguladık. Bu esnada yaşanan tüm süreci an be an hasta yakınına bildirdik. Hiçbir telaş yaşamamasını sağlamaya çalıştım. Nöbetinin süreceğini görünce kendisinin hastanede tedavisine devam etmesi kararını aldık. 112 Acil Servis ekiplerimizce doktorlu bir ekiple hastaneye sevk edildi. Hastamızın kurumdan çıkıp ambulansla hastaneye nakli sırasında olayı görenler yanlış bir algı içine girmişler. 1 gün sonra bir dostum beni arayarak ‘Sizin orada hasta ölmüş’ dedi. Hastamız aynı gece, aynı akşam evindeydi. Bu arada çevre esnaftan da böyle bir duyum alınca konuyu açıklama ihtiyacı hissettik. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

“DOKTOR BEY OLMASAYDI EŞİM BURADA OLMAZDI”

Doktor Pala’ya teşekkürlerini ileten Memduh Dumlu’nun eşi Kezban Dumlu ise, “Eşimi merak ediyordum, yanımda da 5 yaşında küçük çocuğum vardı. Gerçekten Yaşar hocamız bize çok yardımcı oldu. İyi ki o an oradaydı. Allah korusun o an akan kan ciğerine sıçrasaydı daha kötü şeyler olabilirdi. Doktor bey olmasaydı, eşim burada olmazdı.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 17:00

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65