Milyonda bir görülen hastalığı Optimed’de yendi

Optimed Hastanesi, milyonda bir görülen kalp tümörünü yenmek için bıçak altına yatan Zeynep Alkaç’ı sağlığına kavuşturmayı başardı.

Milyonda bir görülen hastalığı Optimed’de yendi

Kapaklı Gazetesi - Bir süre önce kalp tümörü teşhisi konulan Zeynep Alkaç, Optimed Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Anasız’ın girdiği operasyonla sağlığına kavuştu. Alkaç, operasyonunu başarıyla tamamlayan Doktor Anasız ve ekibini tebrik etti.

“YAKIN TAKİP GEREKTİREN BİR SÜREÇ”

Alanında deneyimli uzman hekimleri ve teknolojik gelişmeler ışığında hastalarına sağladığı sağlık hizmetiyle ön plana çıkan Optimed Hastanesi başarılı bir operasyona daha imza attı. Optimed Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Anasız, milyonda bir görülen kalp tümörü operasyonunu başarılı bir şekilde geride bıraktı. Süreçle ilgili açıklama yapan Doktor Anasız, “Kalp tümörleri toplumda çok ender görülen hastalıklardır, ortalama milyonda bir insan görülür. Bu tömürlerin çoğu genellikle iyi huylu tümörler olmakla beraber kötü huylu tümörler de mevcuttur. Bununla birlikte vücudun farklı yerlerinden kaynaklanan meme, akciğer ve kalbe doğru yayılan tümörlerden de bahsedebiliriz. Bizim hastamızda direkt primer kalp tümörü ve en sık rastlanan miksoma türüne rastladık. Bu tarz tümörlerin tedavisi mutlak cerrahi operasyondur. Bu hastalık tüm dünyada yaklaşık 1950 yılından beri ameliyat ediliyor. Bu hastalıkta genel yaklaşım sternotomi dediğimiz ön iman tahtasının kesilerek yapılmasıdır. Bizim hastanemizde hem teknik donanım açısından hem de cerrahi tecrübe açısından biz bu tür hastaları kadınlarda meme altından, erkeklerde de koltuk altından insizyonla yaklaşıyoruz. Standart bir cerrahi, herhangi bir sıkıntı olmuyor ve ameliyat sonrasında çok hızlı iyileşme oluyor. Hastalarımızda, özellikle miksomalarda çok ender de olsa tekrarlar gözükebiliyor. Çoğu zaman cerrahi müdahale yapılan yer dışındaki bölgelerde oluyor. Bu sebeple yakın takip gerektiren bir süreçtir. Hastamızla da bilgisini paylaştığımız üzere yılda en az bir kere kontrol etmemiz gerekiyor. Hastalığın tekrar etmemesi dileklerimizle hastamıza geçmiş olsun diyoruz.’’ dedi.

“HOCAMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Optimed Hastanesinde kalp tümörü ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleşen Zeynep Alkaç ise; ‘’Hızlı kalp atışı şikayetiyle Optimed Hastanesi’ne geldim. Yapılan tetkiklerden sonra kalp tümörü teşhisi konuldu ve ameliyat olmam gerektiği bilgisi verildi. Bunun üzerine hocam Op. Dr. Hüseyin Anasız’ın alanında başarılı bir hekim olduğu bilgisini edindim ve karar verdim. Operasyonum başarılı geçtiği için hocama çok teşekkür ederim. Ameliyatı takip eden iki gün sonrasında epey toparlandım, inşallah daha da iyi olacağım.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 21:34

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65