Yılmaz'dan O habere cevap!

Yılmaz'dan O habere cevap!

ÇTSO Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Rahmi Yılmaz, hakkında bir yerel gazetede çıkan “Rahmi Yılmaz’a TOBB’dan kötü haber” başlıklı habere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Rahmi Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

21 Aralık 2017 Perşembe günü Bakış Gazetesi internet sayfasında Rahmi Yılmaz 'a TOBB'dan kötü haber başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Haber de Geçtiğimiz Ekim ayında Rahmi Yılmaz'ın meclis üyeliği 6 ay içinde yapılan toplantıların yarısından bir fazlasına katılmadığı için Oda Muamelat Yönetmeliği hükümleri gereğince düştü deniliyor. Bunun üzerine Rahmi Yılmaz, bu karara itiraz ederek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine başvurdu diye yazılmış. TOBB da ÇTSO’nun kararının doğru olduğuna ve Rahmi Yılmaz'ın Meclis Üyeliğinin düştüğünü onaylamıştır diye bir haber çıkmıştır.

Rahmi Yılmaz olarak TOBB 'a bu konu ile ilgili herhangi bir başvurum olmamış olup tamamen yalandır. Bu konuda TOBB'a başvurduğumu yazan Bakış Gazetesi ve Bu haberi ona veren ÇTSO Yöneticileri, TOBB' a başvurduğumu ispat etmeleri durumunda ben ÇTSO Organ üyeliklerimin tamamından istifa edip, Çerkezköy’ü terk etmeye hazırım. İspat edememeleri durumunda Bakış gazetesi ve Haberi onlara yaptıran ÇTSO oda yöneticileri müfteridir. 22 yıldır bu camianın içerisinde olan biri olarak tahminim kendileri TOBB’dan kendileri lehinde böyle bir yazı almış olabilirler. Bende geçmiş yıllarda yaşadığım ve TOBB un her oda yönetiminin istediği lehte yazıyı verdiğini bildiğim için TOBB’a güvenmeyip, TOBB 'un ve ÇTSO'nın bağlı olduğu T.C GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI İç Ticaret Genel Müdürlüğüne 16.10.2017 Tarihinde konunun incelenmesi için gerekli başvuruyu yaptım. Bakanlık tarafından konunun incelendiği ve henüz sonuçlandırılmadığı için bende tedbir olarak 05.12.2017 Tarihinde Tekirdağ İdare Mahkemesine konu ile ilgili davamı açmış olup muhtemelen önümüzdeki aylar içerisinde lehime sonuçlanacağına inanmaktayım.

Ayrıca TOBB'dan gazete haberini kaynak göstererek, bilgi edinme kanununa göre böyle bir başvurumun olmadığını sorup olmadığına dair resmi yazıları aldıktan sonra önümüzdeki günlerde basın toplantısı düzenleyerek ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2017, 21:08

Adem ÇİL

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3