Termik Santral için halk toplantısı yapılacak

Termik Santral için halk toplantısı yapılacak

Pınarça’da yapılması düşünülen Termik Santral ile ilgili Halk Toplantısı düzenlenecek.

Kapaklı ve Çerkezköy sınırları içerisinde Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan Termik Santral, Maden Sahası, Düzenli Atık Depolama Sahası, Kırma Eleme Tesisi ve Kömür Stok Sahası projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlatıldı. Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılırken, ek olarak proje hakkında vatandaşların bilgilendirilmesi ve görüşlerinin alınması için bir toplantı düzenleneceği duyuruldu.

TOPLANTI 1 ŞUBAT’TA!

Söz konusu projeyle ilgili halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için ÇED Yönetmeliği’nin 9. Maddesi gereğince düzenlenecek toplantının 1 Şubat 2018 Cuma günü saat 10:30’da Çerkezköy Sanayi ve Ticaret Odası’nda olacağı belirtildi.

VALİLİĞE GÖRÜŞ BİLDİRİLEBİLİR!

Yayınlanan duyuruda, ÇED Başvuru Dosyası’nı incelemek isteyen vatandaşların da Bakanlık Merkezi’nde veya Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, proje hakkında zamanlama takvimi içerisinde Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilecekleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 13:06

Ünal Fırat


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3