Şehit ailelerine Devlet Övünç Madalyası verildi

Şehit ailelerine Devlet Övünç Madalyası verildi

Cumhurbaşkanlığınca altı şehit ailesi ve bir gaziye gönderilen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” Tekirdağ’da düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.

Polisevinde düzenlenen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni”, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programa Vali Ceylan’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Garnizon Komutanı Topçu Kur. Alb. Selçuk Kubilay Karslı, Başsavcı Güngör Karakoç, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer ve il protokolü ile Şehit ve Gazi Aileleri’nin yakınları katıldı.

6 Şehit ailesi ve 1 Gazimizin ödül aldığı törende; Kapaklı’dan şehit aileleri P.Er  Hasan Hüseyin Aydoğdu’nun babası Mustafa Aydoğdu ve P.Uzm.Onb. Zafer Çan’ın babası Ayhan Çan'a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.

‘’ÖDEDİKLERİ BEDELİN BÜYÜKLÜĞÜ İFADE EDİLEMEZ’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit aileleri ve gazilere yönelik mesajının okunmasının ardından konuşma yapan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, “Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna şahadet mertebesine erişen vatan evlatlarımızı tüm Türk Milleti adına rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakârlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Onlar bizim istiklalimizin ve bu topraklardaki şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleridir.’’ Dedi.

‘’RABBİM ONLARI MUZAFFER KILSIN’’

Konuşmasında Afrin’deki Mehmetçiklerimizden de bahseden Vali Ceylan, ‘’Bugün özgür, bağımsız bir şekilde şanlı bayrağımız altında yaşıyorsak, bunları aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Ülkemiz yaklaşık 35 yıldır terörle ve terörizmle mücadele etmektedir. Bayrağımız, toprağımız ve inancımız uğruna ne gerekiyorsa millet olarak gözümüzü kırpmadan yerine getirdik. Bu inanç ve kararlılıkla sınırlarımızın güvenliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için mücadeleye devam ediyoruz ve edeceğiz. Aziz Türk Milleti’nin kahraman evlatları ülkemizin ve bölgenin huzuru için, sınırlarımızın hemen önünde oluşan terör koridorunu yok etmek için Afrin’de. Allah onları korusun, yar ve yardımcısı olsun. Burunları bile kanamadan vatan topraklarına ulaşmalarını sağlasın. Rabbim onları muzaffer kılsın. Bu duygu ve düşüncelerle tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Hayatta olan siz değerli gazilerimize ve şehit yakınlarımıza sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. ” ifadelerini kullandı.

ŞEHİT AİLELERİNE ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Vali Mehmet Ceylan konuşmasının ardından;  Şehit J. Uzm. Çvş. Selim Bural’ın oğlu Berat Selim Vural’a, Şehit Mehmet Şengül’ün babası R. Fahrettin Şengül’e, Ayşe Aykaç’ın kızı Burcu Zengin’e, P. Uzm. Çvş. Akın Acar’ın annesi Fadime Acar’a, P.Er Hasan Hüseyin Aydoğdu’nun babası Mustafa Aydoğdu’ya, P.Uzm.Onb. Zafer Çan’ın babası Ayhan Çan’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim etti.

GAZİMİZİ HASTANEDE ZİYARET ETTİLER

Daha sonra, Vali Ceylan ve beraberindekiler Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesine giderek hastanede tedavi gören 15 Temmuz Gazisi Erdinç Süresoy’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 10:57

Ünal Fırat


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3