'İntiharın Genel Provası' büyük beğeni topladı

'İntiharın Genel Provası' büyük beğeni topladı

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde yeni bir gösteriye daha ev sahipliği yaptı. Tiyatroadam oyuncuları tarafından sahnelenen ‘’İntiharın Genel Provası’’ oyunu ÇOSB Konferans Salonu’nda sahnelendi.

Tiyatroyu izlemeye; Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Vize Kaymakamı Soner Zeybek, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan Yakuppur, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Elay, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra yüzlerce tiyatrosever katıldı.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Zaman zaman duygulandıran, zaman zaman neşelendiren oyun büyük beğeni topladı. Oyunun hikayesi ise şöyle: “Tuna köprüsüne intihar etmek için çıkan bir mimar, atlamadan önce son kez sevgilisine telefon eder. Sevgilisi onu atlamaması için ikna etmeye çalışırken bir balıkçı gelir ve nehre atlamaması için yalvarır. Olaya bir de nehirden geçen geminin kaptanı dahil olunca, işler karışık, acınacak derecede komik ve bir o kadar da garip bir hal almaya başlar.”

AYAKTA ALKIŞLANDI

“İntiharın Genel Provası”, 20. Yüzyılın Balkanlar’dan çıkmış en keskin kalemlerinden biri olarak anılan Duşan Kovaçeviç’in kendine has üslubuyla, kara mizah tarzında kaleme aldığı, alaycı ve sarsıcı bir sistem eleştirisi. Emrah Eren’in yönettiği ‘İntiharın Genel Provası’nda rol alan oyuncular ise şunlar: Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu, Kadir Çermik, Selen Öztürk. 2 perde halinde sahnelenen tiyatro bitiminde seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Tiyatronun bitiminde günün anısına protokol tarafından oyunculara çiçek takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 12:04

Ünal Fırat


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3