ÇTSO'dan üyelerine 'üniversite eğitim' desteği

ÇTSO'dan üyelerine 'üniversite eğitim' desteği

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine ve 1. Derecede yakınlarına üniversite eğitim desteği sağlıyor. Bu amaçla Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile T.C. İstanbul Rumeli Üniversitesi arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı. Protokol Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOZUVA ve İstanbul Rumeli Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Nazlı Hilal BALCI tarafından imzalandı. Protokolde Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa SEÇKİN ve Rumeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Serap DAŞ da hazır bulundu.

Üyelerimiz yararlanabilecek?

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve personeli ile I. derece yakınlarının ön lisans, lisans, lisansüstü ve Üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi eğitimlerine ilişkin gerekli teşvik ve yönlendirmelerin sağlanması amaçlanan protokolde Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı olan kişi / kişiler ve personeli ile I. Derece yakınlarının, İstanbul Rumeli Üniversitesi’ne müracaat etmeleri kaydı ile uygulanacak eğitim prosedürü ve kapsam maddesinde belirtilen eğitim programları için uygulanacak indirimler belirlendi.

Nasıl yararlanılacak?

Protokole göre katılımcıların eğitim programlarına katılımlarına Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve Üniversite ait yönetmelik düzenlemelerinde asgari kayıt kabul koşulları gözetilecek. Yüksek lisans eğitimlerinde adayın ALES puanı bulunmaması durumunda tezsiz yüksek lisans öğrencisi olarak kayıt yaptırabilecek veya özel öğrenci statüsünde ders alabilecek. Bu durumda özel öğrenci statüsünde azami 5 (beş) adet ders alınabilecek ancak ALES şartının öngörülen süre içerisinde yerine getirilemediği durumlarda ilgiliye aldığı dersleri belirtir transkript düzenlenecek.

Ne kadar indirim olacak?

Ücretli tüm eğitimlerde protokol kapsamındaki katılımcılara Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanlığınca hak kazanılan mevcut burslar üzerinden  % 10 (on ) indirim uygulanacak. Ön lisans ve lisans eğitimi için güz ve bahar dönemlerinde; tezsiz İş Sağlığı ve Güvenliği yüksek lisans eğitimi için güz, bahar ve yaz dönemlerinde yeni öğrenci kabulü olabilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 15:47

Adem ÇİL

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3