ÇOSB'de 'Fareler ve İnsanlar' sahnelendi

ÇOSB'de 'Fareler ve İnsanlar' sahnelendi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde yeni bir gösteriye daha ev sahipliği yaptı.

İstanbul Temaşa Tiyatrosu tarafından sahnelenen ''Fareler ve İnsanlar'' oyunu ÇOSB Konferans Salonunda sahnelendi. Geniş katılımın yaşandığı tiyatro oyununu izlemeye; Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Saray Kaymakamı Alp Arslan, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyeleri ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra yüzlerce tiyatro sever izledi.

İZLEYENLERE DUYGU DOLU ANLAR YAŞATTI

Yalnızlıklarında kaybolmuş insanların arasında var olmaya çalışan iki dostun sürükleyici hikayesini anlatan “Fareler ve İnsanlar” tiyatro oyunu, oldukça duygulu anlar yaşattı. Oyunun hikayesi kısaca şöyle: “Umudunu yitirmiş insanlar, yarını olmayan mevsimlik işçiler, Yalnızlıklarında kaybolmuş bu insanların arasında var olmaya çalışan iki dost George ve Lennie. George sert, sabırlı ve zeki bir adamdır; Lennie ise zihinsel engellidir, son derece kuvvetli olmasına rağmen çocuksu bir karaktere sahiptir ve fare saplantısı vardır. Uzun zamandır beraber olan bu ikilinin, tüm umutlarını yitirmiş insanların arasında en büyük şansları dostlukları ve hayalleridir. Bu hayaller, çiftlikteki diğer insanları da bir girdap gibi yavaş yavaş içine çeker; kasabadan kurtulmak için hayaller kurulur, planlar yapılır ve sonunda gitme zamanı gelir. Ne var ki, fareler ve insanların en iyi düşünülmüş planları genellikle boşa çıkar.”

Amerikalı yazar John Steinbeck'in aynı adlı romanından uyarlanan oyunda Murat Makar, Merve Sevi, Murat Ilgar, Cüneyt Vural, Soner Enmutlu, Ubeyd Ünal, Cengiz Gül ve Umut Yasar rol aldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 10:58

Ünal Fırat


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3