Kaplan ve Yurdakul Malkara'daki dere kirliliğini görüştüler

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Malkara’nın Çimendere Mahallesi’ndeki dere kirliliği konusu ile ilgili Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’u makamında ziyaret etti.

Kaplan ve Yurdakul Malkara'daki dere kirliliğini görüştüler

Kapaklı Gazetesi - Malkara’ya ziyaret gerçekleştiren İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile bir görüşme yaptı. Çimendere Mahallesi’ndeki dere kirliliği ile ilgili yapılan görüşmede Başkan Yurdakul, konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

“TAHLİL SONUÇLARINI KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ”

Ziyaretin ardından açıklama yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Çimendere Mahalle’mizden geçip Çokal Barajı’na dökülen, mahalle ile aynı taşıyan derede son iki gündür yaşanan balık ölümleri ile hepimizi tedirgin etti. Gelen ihbarlar üzerine Çevre Koruma Kontrol Şefliği ekiplerimiz ölümlerin nedeni belirlemek için balıklardan ve sudan numune aldı. Alınan numulerin tahlil sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağız. Malkara Belediyesi olarak bizler doğamızı, suyumuzu bile bile kirletilmesine kim olursa olsun asla müsaade etmeyeceğiz. Konuyu yakından takibini yapıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 12:24

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65