Büyükşehir'den Malkara'ya Atatürk Silueti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Malkara’ya kazandırılan Atatürk Silueti, düzenlenen törenle açıldı.

Büyükşehir'den Malkara'ya Atatürk Silueti

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Malkara ilçesine kazandırılan Atatürk Siluetinin açılış töreni, Malkara'nın kurtuluş gününde gerçekleştirildi. Hızlı ve güvenilir tadını çıkar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul bir konuşma gerçekleştirerek, Atatürk Siluetinin hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

"ATATÜRK'ÜN MİRASINA SAHİP ÇIKMAYI GÖREV KABUL EDİYORUZ"

Malkara'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde ilçeye Atatürk silueti kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasına ve mirasına sahip çıkmayı görev olarak kabul ediyoruz. Ata'mıza vefa borcumuzun bir gereği olarak diğer ilçelerimiz ve kırsal mahallelerimizde Atatürk anıtları kazandırdık. Cadde, meydan ve parklarımızda Atatürk siluetlerinin kurulumunu gerçekleştirdik. Bugün burada Malkara ilçemizde Atatürk Silueti kazandırıyor olmanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Vatandaşlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız bu anıtın önünden geçerken Ata'mızı hatırlayacaklar. Ata'mızın hatırasını yaşatmaktaki amacımız Atatürk'ün ilke ve devrimleri ile Cumhuriyet değerlerini yaşatmaktır. Cumhuriyet nesilleri olarak Ata'mızın mirasına sahip çıktık ve bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Atatürk Siluetinin hayırlı olmasını diliyor, Malkara ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıl dönümünü kutluyorum." Dedi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Atatürk Silueti açılış törenine Tekirdağ Milletvekilleri Dr. Candan Yüceer ve Dr. İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 11:22

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65