"Yıldızkent Kavşağı projesi Ekim ayında başlıyor"

Yıldızkent Kavşağı önünde açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yeni kavşak projesinin Ekim ayında başlayacağını müjdeledi.

"Yıldızkent Kavşağı projesi Ekim ayında başlıyor"

Kapaklı Gazetesi - Yıldızkent Kavşağı projesinin 2023’e kadar tamamlanmış olacağını belirten Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “İhalenin yapılmasının ardından tahmini olarak işe Ekim ayında başlanacak.” dedi.

Yıldızkent Kavşağında Pazartesi günü saat 14.00’de basın açıklaması gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yıllardır beklenen kavşak projesinin Ekim ayında hayata geçeceğini açıkladı. Çetin, “Trakya’da Çerkezköy ve Kapaklı sanayi şehri olması hasebiyle yoğun bir göç dalgasıyla sürekli büyüyen, gelişen, göç alan bir yer ve buna bağlı olarak da ilçemizin önemli bir kavşağı olan Yıldızkent Kavşağı dediğimiz 5 ayrı koldan gidiş-geliş, 10 ayrı bağlantısı bulunan bu kavşakta çok yoğun bir trafik sorunuyla karşı karşıya kalıyoruz. Geçmiş dönemden bu yana ilçe başkanlarımız, il başkanlarımız, milletvekillerimiz yoğun bir mesai harcayarak buradaki bu mağduriyeti, kangren haline gelmiş olan bu sorunu çözmek amacı ile bu konuyu gündeme taşımışlardır.” diye konuştu.

“ANKARA’DA HEP DİLE GETİRDİK”

Konuyla ilgili sık sık Ankara ziyareti gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Çetin, “27 aydır Kapaklı Belediye Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Ankara’ya her gittiğimizde Yıldızkent Kavşağında yaşanan sorunları dile getirmeye çalıştık. Hem külliyede hem bakanlıklarda her yerde bu sorunun ivedilikle çözülmesi gerektiğini ve sadece Kapaklı halkını değil bölge halkının tamamının bir mağduriyetinin olduğunu anlatmaya gayret ettik. Bu anlamda ilçe başkanımız, il başkanımız, milletvekillerimiz Mustafa Yel ile Çiğdem Koncagül, tabi ki Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Mustafa Şentop hocamız, çok ciddi destekleriyle konu bakanlıklara defalarca iletilmiş çözümün üretilmesi ile ilgili gayretlerde bulunulmuştur. Buradan Kapaklı halkı ve bölge halkı adına hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZA İLETTİM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkürlerini ileten Çetin, “Geçtiğimiz aylarda Tekirdağ Şehir Hastanesinin açılışına gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu konuyu anlatma fırsatı buldum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kendi ifadelerimi ve notumu ciddiyetle dinledi ve talimatını verdi. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla bir süreç yürütüldü ve en nihayetinde bugün Kamu İhale Kurulu’nun EKAP sayfasında ihalenin tarihi ilan edildi.” dedi.

“2023’TE HEP BİRLİKTE AÇILIŞINI YAPACAĞIZ”

İhalenin 26 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00’da yapılacağını ifade eden Çetin, “İhalenin yapılmasının ardından tahmini olarak işe Ekim ayında başlanacak. İşin süresi ise yer tesliminin ardından 450 gündür. Yani ihale süreci, yer teslimi ve inşaat süresiyle beraber 2023 yılının ilk aylarında inşallah iş tamamlanacak ve inşallah cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında biz burada kurdeleyi hep beraber keserek halkımızın hizmetine sunacağız. Bu süreç gerçekten kolay olmadı. Uzun emekler ve gayretler edildi. Çabalar gösterildi. Önce bu projenin dal-çık şeklinde yapılmasını arzuladık. Ancak DSİ’nin verdiği raporlara göre burada oluşabilecek baskınlardan dolayı mağduriyet yaşanmaması açısından üstten bir viyadük bağlantısı şeklinde bir proje yapıldı. 1070 metre uzunluğunda bir köprü inşa edilecek. Bu köprüye bağlı olarak bir projeyi daha ilave ettik. O da Çerkezköy’den gelirken benzinliği geçtikten sonraki bağlantı. Sanayi kuruluşlarına geçtiğimiz bağlantı köprüsünden Bahçelievler, Anafartalar Caddesi’ne de bir bağlantı gerçekleştirerek Bahçelievler’den Pınarça’dan ya da Alaaddin Caddesi’nden gelen servislerin Yıldızkent Kavşağı’na uğramadan direkt sanayiye geçişlerini sağlayacak bir projeyi de bu projenin içerisine dahil ettik. Orada bir yonca bağlantısı yapılarak mevcut bağlantının yapılması sağlanacak. O da bu projenin içerisinde hayata geçirilecek.” açıklamasında bulundu.

“TEŞEKKÜR ETTİ”

Projenin Kapaklı’ya ve tüm Tekirdağ’a hayırlı olması temennisinde bulunan Çetin, “İnşaat süresinde yaşanacak olan trafik yoğunluğunu azaltmak için Karayolları 1. Bölge Müdürümüzle görüşmeler yapacağız. Bu alternatif çözümleri üreterek buradaki yoğunluğu azaltma gayretinde olacağız. Büyük bir projeden bahsediyoruz. Bu projenin inşaatı ise bir yılı geçecek. Buna paralel olarak yoğunluk yaşayacağız. Akabinde proje tamamlandığında şehrimize değer katacak belki de şehrimizin bir gerdanlığı olacak. Başta cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TBMM başkanımız sayın Mustafa Şentop hocamıza, milletvekillerimize, il başkanımıza, ilçe başkanımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 14:00

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
semih
semih - 1 ay Önce

Battı çıktı yapılsa daha mantıklı olmaz mı

Ferhat Yılmaz
Ferhat Yılmaz - 1 ay Önce

Hizmet icin Mustafa Çetin. CHP 15 sene ne yaptı yağmur yağıyor yolda yürüyemiyoruz her taraf sel haram olsun 15 sene de verilen paralara

SIRADAKİ HABER

banner65