Vatandaşın bahçesinden meyve ağaçlarını söktüler

Karaağaç Mahallesi’nde bir vatandaşın bahçesindeki meyve ağaçlarını söken Kapaklı Belediyesi, karakolluk oldu.

Vatandaşın bahçesinden meyve ağaçlarını söktüler

Kapaklı Gazetesi - Karaağaç Mahallesi’nde yaşayan Ayhan Özükaçmaz ait arsada bulunan 6 adet meyve ağacı belediye ekiplerince söküldü. Sabah işe giden ve öğle saatlerinde eve döndüğünde arsasındaki ağaçların söküldüğünü gören Özükaçmaz, karakola giderek belediyeden şikayetçi oldu.

"HAKLARIMI SONUNA KADAR ARAYACAĞIM"

Edinilen bilgilere göre, Karaağaç Mahallesi Bayram Sokak’ta bulunan bir arazide, belediye ekiplerince temizlik işlemi gerçekleştirildi. Kepçe ile gerçekleştirilen temizlik işleminde 6 tane meyve ağacı kökünden sökülerek başka bir alana taşındı. Yapılan işlem öncesi kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini söyleyen arsa sahibi Ayhan Özükaçmaz, mağdur olduklarını belirterek ilgililerden şikayetçi olduğu belirtti. Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı'na giderek ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunduğunu kaydeden  Özükaçmaz, "Hukuki olarak haklarımı sonuna kadar arayacağım. " dedi.

‘’ADETA ŞOK YAŞADIM’’

Konu ile ilgili açıklama yapan Ayhan Özükaçmaz, şunları söyledi; “Ağaçların söküldüğünü gördüğümde adeta şok yaşadım. Bu ağaçlar yaklaşık 15 yıldır burada duruyordu. Kimseye de bir zararı yoktu. Kapaklı Belediyesi ekipleri, temizlik yapıyoruz bahanesiyle arsayı dümdüz etmişler. İçindeki ağaçları da kepçelerle sökerek Bahçelievler Mahallesindeki bir alana taşımışlar. Olayı araştırdığımda talimatın Özgür Cengiz tarafından verildiğini öğrendim.’’

“ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Olayın ardından Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı’na giderek şikayetçi olduğunu ifade eden Özükaçmaz, “Arsayı bu şekilde gördükten sonra hemen İlçe Jandarma Komutanlığına giderek şikayetçi oldum. Orada kepçe operatörü Belediye Başkanını aradı ve şikayetçi olmamam hususunda benimle konuşmasını istedi. Ancak Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ‘ben oraya bir heyet gönderdim, onlar ilgilensin’ ifadelerini kullandı. Bu konuşmanın ardından Belediye Meclis Üyeleri Metin Kanat ve Eray Güner geldiler. Benden şikayetçi olmamamı istediler ancak ben şikayetçi oldum” diye konuştu.

“OY VERMEDİK DİYE AĞAÇLARI MI KESECEKLER?”

Konunun siyasi olduğunu iddia eden Ayhan Özükaçmaz; “Bunlar kendilerini Karaağaç’ın sahibi zannediyorlar ancak unuttukları bir şey var, seçimle geldiler ve yine seçimle giderler. Karaağaç’ın sahibi bunlar değildir, halktır. Seçimde onlara oy vermedik diye bahçemizdeki ağaçları mı kesecekler?” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 17:50

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 1 ay Önce

iyi.olmuş.

Harun. Celik
Harun. Celik - 3 hafta Önce

Yaziklar. Olsun. Agaclari. Neden. Kezidiniz.

SIRADAKİ HABER

banner3