Vali Yıldırım: Pandemiden kurtulmak en büyük duamızdır

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Kadir Gecesi münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yıldırım: Pandemiden kurtulmak en büyük duamızdır

Kapaklı Gazetesi - Tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni kutlayan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, dualarının kabul olmasını diledi.

Ayrıca pandemi sürecinin de atlatılmasını temenni eden Vali Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi; ‘’Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, cehennemden ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kadir gecesi, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir. Kadir Gecesi’nin fazileti Kuran-ı Kerim’de şu şekilde ifade edilir; Şüphesiz, biz onu (Kur’an-ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.” (Kadr Suresi- Diyanet İşleri Başkanlığı Meali)

Yüce Allah’ın biz kullarına sunduğu eşsiz nimetlerinden biri olan bu gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması ve ilahi rızayı kazanmak için çok önemli bir fırsattır. Bu mübarek gecenin, ülkemize ve milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa iyilikler, güzellikler ve hayırlar getirmesi, koronavirüs pandemisinden kurtulmamıza vesile olması en büyük duamızdır. Bu vesileyle, tüm halkımızın ve İslam aleminin Kadir Gecesi’ni kutluyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 17:47

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3