‘’Türk gençliği atasının emanetine sahip çıkacaktır’’

Kapaklı Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, ‘’ Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da atasının emanetine sahip çıkacak, onun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin aşılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir.’’ dedi.

‘’Türk gençliği atasının emanetine sahip çıkacaktır’’

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, ‘’ Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da atasının emanetine sahip çıkacak, onun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin aşılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir.’’ dedi.

Mesajında Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi rahmetle anan Kaymakam Ünlüsoy, şu ifadelere yer verdi;

‘’İstiklal mücadelemizin sembol günü olan 19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve Yüce Türk Milletinin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 100. Yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz. 

‘’GENÇLERİMİZ YARINLARIMIZIN GÜVENCESİ’’

Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ata’sının emanetine sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin aşılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde birbirine sevgi ve saygı ile yaklaşan iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış gençlerimiz ülkemizi en iyi şekilde yarınlara taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere yakın silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarken yarınlarımızın güvencesi tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlar, saygılar sunarım.’’

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 12:35

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3