TSD Kapaklı Şubesi’nden hayırseverlere çağrı

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, 25 adet tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının olduğunu belirterek hayırseverlere çağrıda bulundu.

TSD Kapaklı Şubesi’nden hayırseverlere çağrı

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı’da tekerlekli sandalye ihtiyacının arttığını belirten Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Bir açıklama yaparak hayırseverlere seslenen Başkan Hayati Çakan, Ramazan ayının yardımlaşma ayı olduğuna vurgu yaptı. Çakan, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi olarak ilçemizde kamu yararına çalışmakta olan tek dernek statüsünde yıllardır engellilerimize yönelik faaliyet göstermekteyiz. Bulunduğumuz ilçemizde fabrikaların bol olması ve iş imkanı yüksek olması nedeniyle, diğer illerden çok fazla göç almaktayız. Akraba evlilikleri, meslek hastalıkları ve iş kazalarından dolayı diğer illere göre engelli sayımız biraz daha yüksektir. Derneğimizin şu an itibariyle engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak için 25 adet tekerlekli sandalye talebi bulunmaktadır.

Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye temin edebilmek için, hayırsever halkımızdan ve fabrika sahiplerinden destek bekliyoruz. Derneğimize yapılacak olan bağışlar ihtiyaç sahiplerine dernek aracılığı ile, engelli aracımızla ikametlerine kadar teslim edilecektir. Duyarlı halkımızdan sandalye bağışları için desteklerini bekliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2021, 12:44

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65