Tekirdağ’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu 58 ilde yalnızca Pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının, Cumartesi günüde uygulanacağını duyurdu.

Tekirdağ’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Kapaklı Gazetesi - Sağlık Bakanlığının yayımladığı yeni risk haritasına göre ,1 Mart'tan bu yana 41 il daha kırmızı kategoriye girdi. Bu kapsamda, Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu 58 ilde Cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması geri geldi.

YÜKSEK RİSKLİ İL SAYISI 58’E ÇIKTI

Koronavirüs ile mücadele, 1 Mart'ta ilan edilen risk haritası, düşük, orta, yüksek, çok yüksek olarak sınıflandırılan illerdeki vaka sayıları ve yeni normalleşme sürecinin ilk bir ayının değerlendirildiği Kabine Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameralar karşısına geçti. Erdoğan’ın açıklamaları sonrası yeni risk haritası da yayımlandı. Yeni tabloda 17 olan kırmızı il sayısı 58’e çıktı. İstanbul, Ankara, İzmir yeni haritada kırmızıya bürünürken sadece Şırnak mavi kategoride yer aldı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Türkiye’nin önemli bölümünün çok yüksek riskli kategoriye dahil olması yeni tedbirleri de beraberinde getirdi. Bu kapsamda Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu 58 ilde Cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlaması geri geldi.

RAMAZAN AYINDA TÜM İLLERDE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANACAK

İşte alınan yeni pandemi tedbirleri ve sokağa çıkma yasağı olan iller;

Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek. Kırmızı kategorideki illerde sadece Pazar günü uygulanan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması artık Cumartesi ve Pazar günü olarak sürecek. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen diğer kurallara uygun şekilde çalışacak. Kapanma saati sonrası ve sokağa çıkma günlerindeki paket servis hizmeti mevcut haliyle devam edecek. Ramazan ayında ise ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Sadece Ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servis ile sınırlandıracak.

KIRMIZI KATEGORİDE YER ALAN İLLER

İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecek, Kütahya, Eskişehir, Düzce, Bolu, Antalya, Konya, Isparta, Karaman, Mersin, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Sinop, Amasya, Tokat, Samsun, Sivas, Ordu, Malatya, Osmaniye, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Elazığ, Erzincan, Giresun, Rize, Erzurum, Artvin, Ardahan, Iğdır, Zonguldak, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 10:19

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65