Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, esnafa 2 bin TL nakdi yardım yapacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, pandemi süreci boyunca maddi anlamda zor günler geçiren esnafa yardım elini uzattı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, esnafa 2 bin TL nakdi yardım yapacak

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs sürecinde idari kararla faaliyetleri durdurulan ve sosyal yardım kriterlerine uygun olan esnafa, başvurularına istinaden bir kereye mahsus olmak üzere Ocak ve Şubat ayları içerisinde 2 bin TL nakdi yardım yapacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ocak 2021 olağan meclis toplantısında aldığı karar doğrultusunda ayrıca Büyükşehir Belediyesi'ne ait gayrimenkullerde 2021 yılı içerisinde kira fiyatında artış uygulanmayacak. Faaliyetleri idari kararla durdurulan iş yerlerinden kapalı kaldıkları süre boyunca kira, ecrimisil, işgaliye ve ortak alan giderleri alınmayacak. Aynı süre içerisinde faaliyetlerinde azalma meydana gelen iş yerlerinde ise kira, ecrimisil, işgaliye ve ortak alan giderleri yüzde 50 indirimli olarak alınacak. Faaliyetleri durdurulan iş yerlerinin sözleşmeleri de kapalı kaldıkları süre kadar uzatılacak.

"VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ"

Konu hakkında açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Salgına karşı etkin bir şekilde mücadele ederken vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bu süreçte ekonomik zorluklar yaşayan esnafımızı desteklemek adına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bir sosyal projemizi daha hayata geçirdik. Esnafımıza nakdi yardım ödemeleri başlamıştır. Bu projemizin esnafımıza, ailelerine ve kentimize hayırlı olmasını diliyor, destekleme kararının alınmasında emeği geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisimizin değerli üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 13:24

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65