Şehit Şükrü Elibol'un ismi ölümsüzleştirildi

Kapaklı Belediye Meclisi, 2020 yılının son meclis toplantısını Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıda Suriye’nin İdlib kentinde hava saldırısına şehit olan Şükrü Elibol isminin ilçede Cumhuriyet Mahallesi Şair Sokak ve Kılıç Sokak arasında bulunan isimsiz parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Şehit Şükrü Elibol'un ismi ölümsüzleştirildi

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısının 2. oturumu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında gerçekleştirildi.

Önceki oturumda komisyona havale edilen konuların görüşüldüğü toplantıya, mazeret bildiren meclis üyeleri Halil İbrahim Erkan, Nalan Çolak, Adem Sekmen katılmadı. Açılış ve yoklamanın ardından başlayan meclis toplantısında komisyona havale edilen konular görüşüldü.

2 ADET MÜHENDİS İŞE ALINDI

Meclisin ilk gündem maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak iki mühendisin aylık çalışma ücreti oy birliği ile kabul edilirken, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Mahallesi 209 ada 3 numaralı parselin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait alanın yeşil alan olarak düzenlenerek kullanım hakkının Kapaklı Belediyesine verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

‘’KAPAKLI’NIN İHTİYACI OLAN BİRİM OLACAK’’

Üçüncü gündem maddesinde ise Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, müdürlüğe ait teşkilat yapısı, görev, yetki ve sorumluluk ile çalışma usul ve esasları hakkında yönetmeliği oy birliği ile kabul edildi. Meclisin aldığı karara teşekkür eden Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Sizlerle bu projeyi hayata geçirdiğimiz için mutluyum. Çevrenizde bildiğiniz ve tanıdığınız ihtiyaç sahibi aileler varsa iletişim bilgilerini bizlere iletin. Bizlerde kayıtlarını alalım, birimdeki arkadaşlar incelesinler. Sağlıklı işleyen bir yapıyı ortaya koyalım ve ihtiyaç sahiplerine ulaşalım. Bu gerçekten önemli bir birimdir. Tüm yardımlar kayıtlı ve sistematik bir şekilde yürütülecek. İlçemizin sosyal haritasına çıkaralım. Sokak sokak, bina bina ihtiyaç sahiplerini belirleyelim” dedi.

ŞEHİT ŞÜKRÜ ELİBOL’UN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

Çetin’in konuşmasının ardından İmar Komisyonu’na havale edilen gündem maddeleri görüşüldü. Fatih Mahallesi 109’uncu caddenin Kapaklı’nın hayırseverlerinden Nadir Tütüncü olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edilirken, Suriye’nin İdlib kentinde hava saldırısına şehit olan Şükrü Elibol isminin ilçede Cumhuriyet Mahallesi Şair Sokak ve Kılıç Sokak arasında bulunan isimsiz parka verilmesi de oy birliği ile kabul edildi. Keyifli bahisin adresi 1xbet hemen gel!

‘’EVLADIMIZA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR’’

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Gazi Tarık Cür için başlattıkları kampanya ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Çetin, “Tarık Cür kardeşimizin kampanyasını aktif etmek, sizlerin de katılması için sosyal paylaşımını paylaşacağız. 31 meclis üyemizin katılımı ile destekte bulunup yuvasını kuralım. Pandemi süreci var ve sıkıntılar da var. Bunları anlayış ile karşılıyoruz. İlçemizin ve bölgemizin gururu olan bu evladımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Başlangıcı da meclisten yapmamız gerektiğini düşündüğüm için açıklama yapmak istedim. Yuvasının kurulması için bu projeyi buradan başlatıyorum. Sanayi ve iş adamları ile görüşerek projeyi hızlandırmamız gerekiyor. Arsa alınması gerekiyor, projenin de hazırlanması gerekiyor. Yaza düğün yapma hazırlığımız var ve evini de hazır etmemiz gerekiyor. Üzülerek ifade etmek istiyorum ki bugüne kadar toplanan rakam gerçekten üzücüdür. Bu rakamı telaffuz bile etmek istemiyorum. Kapaklı’ya yakışmayan bir rakamdır. Süleymanpaşa, Çorlu, ve Çerkezköy’den çok daha fazla katkı alıyoruz. Bu konuda öncülük yaparsak, konu üzerinde hassasiyetli durursak daha fazla katlı olacağını düşünüyorum” dedi.

‘’İNŞALLAH YAPARLAR’’

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kapaklı’ya 2021 ve 2022 için yatırım planına değindi. 2020 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kapaklı’ya hiç yatırım yapmadığını iddia eden Çetin, “ Diğer ilçelere ne yaptığı ne ettiği çok önemli değil. Biz ‘Kapaklı’ya yapmıyorsun, oraya da yapma’ demiyoruz. Oralara daha fazla yapsın. Büyükşehir Belediyesinin asli görevi zaten. Bu hizmetleri yapmak zorundadır. Ancak 2020 yılında bize yapılmış rakam 0 TL’dir. 2021 için de Bahçeağıl’daki köprü için 3 milyon TL öngörmüşler. Bu köprüyü, önemsediğimiz, kazaların sıkça olduğu bir köprü olması sebebiyle daha önce de gündeme getirdik. Büyükşehirde önerge verdik. Ve yapılmasını da arzuluyoruz, istiyoruz. Orada yapılmaya başlandığında Kadir başkana teşekkür edeceğim. Yapılan her şeye teşekkür edeceğim. Sonuçta Kapaklı’ya yapılmış olan her şey benim için önemli, kıymetli. İnşallah yaparlar.” ifadelerini kullandı..

“ANLAMAKTA ZORLANIYORUM”

Çetin, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “ 2020 planlarında İsmetpaşa ve Bahçelievler mahallesi arasında yapılacak köprü de var. Engelli Yaşam Merkezi 2020 yılında vardı. Şimdi 2021’de 2 milyon, 2023’te de 4 milyon koyarak aslında ‘biz bunu yapmayacağız’ demişler. ‘Belki temel atma töreni yaparız, bunun da reklamı 2 milyon TL tutar, 2022 yılında temel atarız, 4 milyon TL de o tutar. 2023 yılında da hazır genel seçim varken bir açılış töreni yaparız’ bunları ifade etmişler. Karaağaç Yanıkağıl Köprüsü’ne de 3 milyon TL öngörmüşler. Bu da önemsediğimiz bir köprü. İnşallah yaparlar. Katlı Otopark 2016 yılından beri sürekli konuluyor. 2020’de de vardı. Katlı Otopark için 2021 yılında 100 bin TL ayırmışlar. Herhalde bir proje tadilatı düşünüyorlar. 2022’de de 5 milyon TL koymuşlar. Ne yapacaklar, niçin koymuşlar gerçekten anlamakta zorlanıyorum.” diye konuştu.

‘’İÇLER ACISI BİR TABLODUR’’

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kapaklı’dan önemli bir gelir elde ettiğini kaydeden Çetin, “Kapaklı’ya kim bir şey yapıyorsa, kim bir tane toplu iğne bırakıyorsa Allah razı olsun diyeceğim, teşekkür edeceğim. Ama eğer Kapaklı bilinci oluşmazsa bu 2023’e kadar böyle devam eder. Belki de 2023’te hazır seçim var deyip, ‘2023 yılı Kapaklı yılı olacak’ diyebilirler. İnşallah Kapaklı yılı olsun. Ben isterim. Bunu yüksek sesle teşekkür ederek de kutlarım. Ama bu tablo içler acısı bir tablodur. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kapaklı nüfusundan dolayı ciddi kaynak alıyor, önemli gelir elde etmektedir. TESKİ’nin Kapaklı’dan aldığı su bedellerine bakarsak bize yapılan yatırımların aslında çok düşük olduğunu görürüz.” şeklinde konuştu.

‘’BU HİZMETİ KAPAKLI HAK EDİYOR’’

CHP’li meclis üyelerinin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile konuşmaları gerektiğini söyleyen Çetin, “Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerinin bu bütçeyi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a sormasını istiyorum. Biz Ankara’dan gidip alıyoruz. Ankara ile temaslarımız sürekli devam ediyor. Geçen hafta 2 gün boyunca da Ankara’da yaptığımız temaslar neticesinde Yıldızkent Kavşağı Projesi’ni belli bir noktaya getirdik. İnşallah bir aksilik olmazsa o müjdeyi sizinle paylaşacağım. Ama bunlar temas etmedikçe, gidip orada istemedikçe, gündem oluşturmadıkça olmamaktadır. Cumhuriyet Halk Partili meclis üyeleri ‘aylık toplantıya geliyoruz, görevimizi yapıyoruz, daha fazlası bizi aşar’ demeyecek. Büyükşehire gidecek, bunları Kadir başkanla, daire başkanları ile paylaşıp talep edecek. Şu anda hizmet zamanıdır, bu hizmeti de Kapaklı halkı hak ediyor” diye konuştu.

‘’KAPAKLI EN ZOR İLÇEDİR’’

Kapaklı’nın yoğun göç aldığını vurgulayan Çetin, “Kapaklı hızlı büyüyen, alt yapı, üst yapı ve sosyal donatılar açısından eksik kalmış bir ilçedir. Bunların tamamlanması için meclis üyelerimiz ile birlikte çalışmamız gerekiyor. Siyasi partilerin de bu konuda karınca kararınca katkı vermesi gerekiyor” dedi.

‘’KAPAKLI MODERN HASTANEYE KAVUŞACAK’’

Kapaklı Devlet Hastanesinin iki yıl içinde tamamlanacağını ifade eden Çetin, “ Kapaklı modern bir hastaneye kavuşacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğünü ziyaret ettik ve ilçe emniyet binamızın ilkbaharda temeli atılacak. İlçe Emniyet Müdürlüğü binası konusunda önemli mesafeler kat ettik. Millet Bahçesi ile ilgili de büyükşehirde bir yıldır oyalanan konuyu başka yollarla, Bakanlık üzerinden çözmek için girişimlerde bulunduk. İlçemize yakışacak bir Millet Bahçesi’ni de kazandıracağız” dedi.

‘’BASKI YAPARSANIZ BİZE PARA AYIRIR’’

Diğer ilçelere yapılan yatırımlarla ilgili de kıyaslama yapan Çetin, “ Katlı otopark yerini Büyükşehir Belediyesi’nden istedik. Önerge vererek eski belediye meydanı, Recep Güven Parkı’nın bulunduğu alanın bize devredilmesini istedik. ‘Biz bunu devlet kanalıyla yaptırmaya çalışalım’ dedik. Yaklaşık maliyeti 48-50 milyon TL’lik bir projedir. Büyükşehir için 50 milyon TL çok para değil. Çorlu’ya 253 milyon TL ayıran bir büyükşehir belediyesinin Kapaklı’ya da 100 milyon TL ayırması gerekir diye düşünüyorum. Seçime bir yıl kala yapacaklarını halk artık yemiyor. Bu projeyi hayata geçirelim istedik fakat reddedildi. Sonra yeniden dilekçe yazdık. Bu kez grupta alınan karara göre Kadir Albayrak” Ben onu yapacağım” dedi ama bütçeye de koymayı unutmuş. 2021’e 100 bin TL, 2022’ye de 5 milyon TL koymuş. Buradaki rakamlara ilaveten büyükşehir belediyesinin 256 milyon TL’lik kendi bütçesi var. Bu bütçeyi istediği ilçeye dağıtabilir. Geç değil. Eğer biraz baskı yaparsanız oradan bize para ayırır.” ifadelerini kullandı.

‘’KISIR SİYASET YAPMIYORUM’’

Çetin, konuşmasını şu sözlerle noktaladı; “ Kapaklı halkının hakkını kimse yiyemez, kimse Kapaklı’yı görmezden de gelemez. Eğer görürlerse de bu halk onlara bir tokat atar, ondan sonra kendilerine gelemezler.Pınar Bulvarının ilerisinde bir meydan projesi ise iz bırakır. Meydanın adını da Kadir Albayrak meydanı deriz. Yeter ki hizmet yapsınlar. Niyetimiz ise Kapaklı’ya hizmetlerin kazandırılmasıdır. Kısır bir siyaset ise yapmıyorum. Ben bir şeylerle mücadele ederken 2020 yılındaki rakam 0 ise, 2021’de komik bir rakam öngörülmüşse bunu buradan seslendirmek zorundayım.”

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 10:34

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65