Sakatlar Derneği ile işbirliği protokolü imzalandı

Kapaklı Belediyesi ile Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi arasındaki iş birliği protokolü yenilendi.

Sakatlar Derneği ile işbirliği protokolü imzalandı

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan arasında imzalanan protokol kapsamında ilçede yaşayan engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak ve sosyal hayata daha fazla katılımlarını sağlamak amacıyla projeler üretilmeye ve geliştirilmeye devam edilecek.

Protokol ile ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın kendilerine güvenini arttırmak, ailesine yük olma psikolojisini azaltmak, topluma uyumunu kolaylaştırmak ve asıl en önemlisi evlerinden çıkarıp engelli vatandaşlarımızı bir araya getirerek sosyalleşmelerini, birbirlerine kaynaşmalarını, engellilerin el işçiliğinin geliştirilmesi vb. konularda bilgilendirilip eğitimler verilmesini, toplumla bütünleştirip ekonomik özgürlüklerinin kazandırılmasını sağlamak, engellilerin ailelerine yönelik eğitimler vermek, istihdam, rehabilitasyon ve çeşitli konularda biriken sorunlarını çözüme kavuşturabilmek için engelliler ile ilgili sosyal projeler üretmek amacıyla imzalanan protokolümüzü yeniledik. Engelleri hep birlikte aşıp engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını hep birlikte üstleneceğiz ve sadece bir gün değil her zaman destekçileri olmaya devam edeceğiz. Protokolümüzün engelli kardeşlerimize ve değerli ailelerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2020, 17:09

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer Başaran
Zafer Başaran - 1 yıl Önce

Palmiye sitesi etrafına bir bakın isterseniz. Özel işletmelere kaldırım yapan meczup fen işleri gel de gör. Ama geçti Borun pazarı sür eşeği Niğde ye diye konuşursun ama bu yaptıkların fitil fitil fitil her yerinden çıkacak. Sen ne dediğimi anlamışsındır umarım. Ne mutlu MÜSLÜMAN'IM ne mutlu TÜRK'ÜM diyebilenlere. Allaha emanet olun saygılar sunarım.

SIRADAKİ HABER

banner65