Recep Güven büstü nerede?

Kapaklı’nın ilk belediye başkanı Recep Güven’in büstünün bir süredir yerinde olmaması tepki topladı.

Recep Güven büstü nerede?

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı’nın ilk belediye başkanı Recep Güven’in büstü, bir süre önce bulunduğu yerden kaldırıldı. 4 büstün arasından yalnızca Kapaklı’nın ilk belediye başkanın büstünün kalkması ise tepkilere neden oldu.

2004 – 2019 dönemi Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından, 2018 yılında Bülent Ecevit Parkı’na kendisi dahil Kapaklı’ya hizmet vermiş 4 belediye başkanının büstü yaptırıldı. O yıllarda oldukça tartışılan büstlerden bir tanesi, geçtiğimiz yıl bulunduğu yerden kaldırıldı.

‘’NEDEN KALDIRILDI?’’

Yalnızca Recep Güven’in büstünün kaldırılması, fakat diğer üç büstün kalması vatandaşların tepkisini çekti. Duruma tepki gösterenlerden biri Recep Güven’in yeğeni Serpil Canbaz oldu. Sosyal medya hesabında büstün akıbetini soran Canbaz, ‘’ Kapaklı Bülent Ecevit Parkı’ndaki, Kapaklı için sayısız hizmetler veren rahmetli Recep Güven dayımın büstü nerede? Kapaklı’nın ilk Belediye Başkanının büstü neden kaldırıldı? Yerine konulmasını rica ediyorum. Bu mübarek kutlu gecede Dayıma rahmet diliyorum.’’ dedi.

BAŞKAN ÇETİN TALİMAT VERMİŞTİ

2019 yılı Ekim ayında gerçekleştirilen meclis toplantısında konuyla ilgili konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, söz konusu büstün Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Güven tarafından alındığını söylemişti. Mandalı’nın da dilerse büstünü alabileceğini söyleyen Çetin, ‘’Saygı duyuyorum ama toplumda bazı şeyleri ayrıştıran bölen bir yanı da olduğuna inanıyorum. Öncelikle Veysel Güven’den rica ediyorum babasının büstünü kaldıracağını söz vermişti. Büstlerin kaldırılmasını rica ediyorum. Siz de İrfan Başkana söylerseniz o da gelsin o büstünü alsın.’’ dedi.

YASAL MI?

Başkan Çetin’in bu konuşması akıllarda ‘Kapaklı Belediyesinin kaynakları ile yapılan eserlerin bu şekilde verilmesinin yasal olup olmadığı’ sorusunu akıllara getirdi. Yasadışı bir şekilde büstün verilmesi halinde herhangi bir işlem yapılıp yapılmayacağı ise kamuoyunda merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 23:42

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 1 yıl Önce

Sanki her iş bitti bir tek büst meselesi mi kaldı ? Ne boş işler bunlar..hepsi kaldırılsın görüntü kirliliği oluşturuyor

Kapaklı halkı
Kapaklı halkı - 1 yıl Önce

Bir tane bırakmayın hepsini kaldırın.

Abc
Abc - 1 yıl Önce

Kimsenin tepki gösterdiği yok. Geçen gün geçerken gördüm utanç duydum. Bülent Ecevit kim siz kim, ne işi var o adamların orada. Büyük utanç, acilen hepsinin kaldırılıp çöplükte bütün heykellerin kum haline getirilmesi gerekir. Siz kimsiniz ki Ecevit’ le yanyana hissediyorsunuz kenidinizi. Hiç yaptıklarınızı düşünmüyor musunuz. Hiç geçmişinize baktınız mı? Hayatınızda bir sayfa kitap okudunuz mu? Bu kadar cahillik olmaz. Acilen kaldırılmalı, bir utançtır o heykeller.

SIRADAKİ HABER

banner65