Ravza Camii’nde inşaat çalışmaları yeniden başladı

Kapaklı Ravza Camii ve Külliyesi’nde hava muhalefeti dolayısıyla kış aylarında durdurulan inşaat çalışmaları yeniden başladı.

Ravza Camii’nde inşaat çalışmaları yeniden başladı

Kapaklı Gazetesi - 2018 yılında yapımına başlanan ve tamamı hayırseverlerin yardımı ile yapılan Kapaklı Ravza Camii ve Külliyesi’nde inşaat çalışmaları 20 Şubat itibariyle devam ediyor.

“İKİNCİ MİNARE İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

İnşaatın tamamlanması için desteğe ihtiyaç olduğunu belirten Kapaklı Ravza Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği yönetimi, “Külliyenin tamamlanması için 700 ton demire, 5–6 bin metreküp betona ihtiyaç var. Bu ihtiyaçlarımızı tamamladığımız sürece inşaat çalışmalarımız devam edecek. Şu anda mevcut bir minareyi tamamladık, ikinci minaremiz için de çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

“YARDIMDA BULUNMAK İSTEYENLER İMAM ARKADAŞLARIMIZA ULAŞTIRABİLİR”

Yardım yapmak isteyen vatandaşlara çağrıda bulunan dernek yönetimi, “Hayırseverlerin yardımı ile şu ana kadar 4.5 milyon TL nakit ve malzeme yardımı yapıldı. Şu andaki mevcut ekonomiye göre buranın tahmini maliyeti 22 milyon TL. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar için bir de kampanya başlattık. 1 metre beton veya 50 kg demir karşılığında 250 TL bağışta bulunabilecekler. Yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerimiz Ziraat Bankası TR08 0001 0024 7986 0122 3850 01 iban numarasına veya Kapaklı’daki camilerde görevli olan imam arkadaşlarımıza yardımlarını ulaştırabilirler.” açıklamasını yaptı.

“KAPAKLI’YA GÜZEL BİR CAMİİ VE KÜLLİYE KAZANDIRACAĞIZ”

Son olarak vatandaşların mübarek üç aylarını kutlayandernek yönetimi, “Mübarek üç ayların gelişi ile tüm vatandaşlarımıza hayırlı günler dileriz. İnşallah önümüzdeki Ramazan ayında onların desteği ile camii inşaatını hızlandıracağız. Mümkün mertebe en kısa sürede bu inşaatı tamamlayıp Kapaklı'mıza güzel bir camii ve külliye kazandırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 16:30

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65