Park ve yeşil alanlar yaza hazırlanıyor

Kapaklı genelindeki park ve yeşil alanlar, belediye ekiplerince gerçekleştirilen bakım çalışmaları sonucu yaz mevsimine hazırlanıyor.

Park ve yeşil alanlar yaza hazırlanıyor

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki park-bahçe ve yeşil alanları yaz mevsimine hazırlıyor. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Ekiplerimiz çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürerek kentimiz genelindeki mevcut park ve yeşil alanların bakımları ile iyileştirme çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da yeni parklar ve yeşil alanları ilçemize kazandırıyor.” dedi.

Kontrollü normal hayata dönüşün başlaması ve yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte ilçe genelinde çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Çetin, “Ekiplerimiz yeşil alanlar, çocuk parkları ve dinlenme alanlarında bakım ve yenileme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Kentimize yeni parklar kazandırırken, mevcut parklarımızı da tekrar değerlendiriyoruz. Ekiplerimiz yol kenarları, refüjler, yeşil alan ve parklarımızda ot biçme, temizleme ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca ekiplerimizin İsmetpaşa Mahallemizde bulunan Bülent Ecevit Parkımızda yenileme çalışmalarına devam ediyor. Parkımızda vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve rahat bir şekilde kullanıp, güzel vakit geçirebileceği yeni bir kafeterya alanı oluşturuyoruz. Havuz kısmında ise değişiklik ve onarım yapıyoruz.” dedi.

“KARAAĞAÇ MAHALLEMİZ YENİ PARK ALANINA KAVUŞUYOR”

Mevcut parklardaki çalışmaların yanı sıra yeni park alanları da oluşturduklarını belirten Başkan Çetin, “Karaağaç Mahallemizde İlçe Jandarma Komutanlığı karşısındaki toplamda 2 bin 486 metrekare alana yeni bir park kazandırıyoruz. Gazi Nebi Sınık Parkı adını verdiğimiz parkımızda zemine kauçuk döşeme ve havuz çalışmalarında sona geldik. Ardından oyun grupları monte edilecek ve parkımız yeşillendirilecek.” diye konuştu.

“BANKLAR RENGARENK BOYANIYOR”

Kovid-19 tedbirleri kapsamında ilçe genelinde geçici olarak kaldırılan bank ve oturma gruplarının da yenilendiğini belirten Başkan Çetin, “Bank ve oturma gruplarımızı yeniliyoruz. Rengarenk boyadığımız banklarımızı salgından tamamen kurtulduğumuzda sayılarını da artırarak yeniden meydanlarımıza, parklarımıza koyacağız.” dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ilçe genelinde vatandaşların keyif alacağı, aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebileceği yeni sosyal yaşam alanlarını kazandırmaya devam edeceklerini de belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 12:18

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ceylan günluü
Ceylan günluü - 1 yıl Önce

Yollar ne olacak kardeş Arabada ön takım kalmadı

CetinYILMAZ
CetinYILMAZ - 1 yıl Önce

Bahceagil mahallesi kapaklinin üvey mahallesi mi kaldırımlar mezarlık park vebahceler ot icinde

SIRADAKİ HABER

banner65