Özel ÇOSB Lisesi öğretmenleri ‘Maske Üretim Makinesi’ yaptı

Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, kendi imkanları ile Cerrahi Maske Üretim Makinesi yaptı.

Özel ÇOSB Lisesi öğretmenleri ‘Maske Üretim Makinesi’ yaptı

Kapaklı Gazetesi - Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Koronavirüsün başladığı ilk günlerde sağlık ve emniyet çalışanları için yüz koruyucu siperlik maske üreten okul öğretmenleri şimdi de ‘Cerrahi Maske Üretim Makinesi’ yaptı.

Okulun, Makine Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojileri ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümü öğretmenlerinden oluşan ekibin çalışmaları sonuçlandı ve üretime başlayan cihaz, büyük beğeni topladı.

ULTRAVİYOLE CİHAZIYLA DEZENFEKTE YAPIYOR

Öğretmenlerin işbirliğiyle yapılan cihaz seri maske üretimine başlayacak. Saatte yaklaşık 400 maske üretim kapasitesine sahip cihazın bir özelliği de ultraviyole cihazıyla dezenfekte yapması. Patent çalışmaları da başlatılan makine, okulun ve bölgenin gurur kaynağı oldu.

‘’OKULUMUZ YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA BİZİ GURURLANDIRIYOR’’

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yaptığı bu çalışma ile kendilerinin göğsünü kabarttığını dile getiren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, “Cerrahi Maske Üreten Makineyi yapan okulumuz öğretmenlerini ve idarecilerini kutluyorum. Bu tür çalışmalar bizi mutlu ediyor. Meslek Liselerinin önemi bu süreçte bir kez daha ortaya çıktı. Okulumuz da yaptığı çalışmalarla bizi her zaman gururlandırmıştır. Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerimizin okulumuza ve bölgemize kazandırdığı cerrahi maske makinesinin yapılış amacı, bölgemiz çalışanlarının, okulumuzda çalışan görevli personelin ve öğrencilerimizin maske ihtiyacını karşılamaktır. İhtiyaca göre üretim kapasitesini artırabiliriz. Biz bu tür çalışmalarımızla örnek teşkil etme gayretindeyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 16:46

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3