MHP’den tepki: Atatürk’e hakaret vatan hainliğidir

MHP Kapaklı İlçe Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın hutbede Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuduğu iddialarını yalanladı.

MHP’den tepki: Atatürk’e hakaret vatan hainliğidir

Kapaklı Gazetesi - MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, Ayasofya Camii’nde geçtiğimiz Cuma günü kılınan namazda okunan hutbe ile ilgili tartışmalara cevap verdi. İlçe Başkanı Bütün, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın hutbesinde Atatürk’ün aleyhine konuşmadığını iddia etti.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretin, Türkiye Cumhuriyeti’ne ihanet olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Bütün açıklamasında şu sözlere yer verdi; ‘’Geçtiğimiz mübârek Cuma günü Ayasofya camisinde hutbede Atatürk’e lanet okunduğu yalanıyla imal ve inşa edilen kutuplaşma nedeniyle açıklama yapma gereği duymuş bulunmaktayız. Bu yapılan kara propaganda Türkiye’yi uçuruma çekmenin zehirli hazırlığıdır. 28 Şubatı hatırlamayanlar, unutanlar öncelikle bugünlerde yaşanan hadiseleri süzgeçten geçirmeli Türk Milletinin değerleri ile kutuplaşma çıkaranlar ayırt edilmeli beyinlerinden cerahat akan, kendileri Türkiye’de fakat göbekleri dış mihraklara bağlı müptezellere ödün vermemelidir. Hilafet tartışmalarını böylesi nazik bir ortamda kızıştıranlar ise Türkiye Cumhuriyeti’ne büyük bir ihanet içerisindedir.’’

‘’TÜRKİYE, ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNE BAĞLIDIR’’

Bütün, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Bilinmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının ilk üç maddesi çok açık ve nettir. Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bu üç maddenin hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.’’

‘’MHP BU ÜLKENİN TEMİNATIDIR’’

Atatürk’e hakaretin MHP camiası tarafından da kabul edilemeyeceğini söyleyen İlçe Başkanı Çağlar Bütün, ‘’Atatürk’e, bu topraklarda lanet okuyacak bir hayasız ve hamiyetsiz henüz anasından doğmamıştır. Atatürk’e hakaret ve hıyanet vatan hainliğidir. Atatürk ile dini, din ile Atatürk’ü karşı karşıya getirmek birilerinin değirmenine su taşımaktır. Kuran anlaşılsın diye Elmalılı Hamdi Yazır’a ilk Kuran Mealini yazdıran, Diyanet İşleri Başkanlığını kuran Rahmetli Atatürk’e haksızlık etmekte kimsenin haddi değildir. Büyük Türk Milleti; Dini, dili, kimliği ve töresi ile her zaman bir ve bütündür. Altta yağız yer delinmedikçe, üstte mavi gök çökmedikçe Milliyetçi Ülkücü Hareket bu ülkenin teminatıdır. Bu böyle bilinmelidir.’’ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 10:59

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3