Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Mandalı: Trakya’nın göz bebeği olmaya devam edeceğiz

Kapaklı Belediyesi’nin projeleri arasında yer alan ve bir çok özelliğiyle Kapaklı ilçesine değer katacak olan İkizgöller Mesire Alanı Projesi, 16 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 14.00’da ihaleye çıkıyor.

Mandalı: Trakya’nın göz bebeği olmaya devam edeceğiz

Kapaklı Belediyesi’nin projeleri arasında yer alan ve bir çok özelliğiyle Kapaklı ilçesine değer katacak olan İkizgöller Mesire Alanı Projesi, 16 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 14.00’da ihaleye çıkıyor.

İhaleye çıkacak olan projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye başkanı İrfan Mandalı, “Doğası zengin olan Kapaklımız bu projemiz ile daha da gelişecek. Hizmetlerimiz ile Trakya’nın göz bebeği olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

“YAP- İŞLET- DEVRET MODELİ İLE İHALE EDİLECEK”

Proje, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesine göre Kapalı Teklif Usulü ile ihale edilecek. İkizgöller Mesire Alanı Yapımı ve İşletilmesi İşi; yap- işlet- devret modeli ile ilçeye kazandırılacak. Usulüne uygun olarak hazırlanmış teklifler en geç 16 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 14:00 'a kadar sıra numaralı alındılar karşılığında Kapaklı Belediyesi Hizmet Binası 9. kat Toplantı Salonu Encümen Başkanlığı'na verilecek.

'' GECİKMELER KABUL EDİLMEYECEK''

İkizgöller Mesire alanı ihalesine katılacak olan istekliler tekliflerini iadeli taahhütlü olarak da gönderilebilecek. Bu takdirde dış zarfın üzerine komisyon Başkanlığı’nın adresi ile hangi işe ait olduğu, isteklinin adı ve soyadı, unvanı ile açık adresi yazacak. Posta ile gönderilecek tekliflerin ilanda belirtilen gün ve saate kadar komisyon başkanlığına ulaşması şart. Belirtilen tarih ve saatten sonra verilen teklifler ve postadaki vaki gecikmeler ise kabul edilemeyecek.

“25 YIL SÜREYLE İŞLETİLECEK”

İhaleyi kazanan yüklenici firma onaylı projesinde öngörülen yapı ve tesislerin inşaatı ile alan düzenlemelerini yaparak yapım-inşaat süresi de dahil olmak üzere 25 yıl süreyle işletecek. Proje içerisinde vatandaşlar kentin gürültüsünden uzak doğa ile iç içe zaman geçirebileceği içerisinde piknik üniteleri, pergolalar, kameriyeler, çocuk oyun alanları, doğal gezinti köprüsü ve süs havuzları gibi sosyal alanlar yer alacak. Vatandaşların günün ve haftanın stresini atabileceği, spor yapabileceği futbol, voleybol, basketbol sahaları ve tenis kortu da ayrıca bulunacak. 

'' OTOPARK ALANI VE BUNGALOV EVLERİ YER ALACAK''

Ayrıca vatandaşlar yeşil, huzurlu bir ortamda, göl kenarında kır lokantalarında keyifle yemek yiyebilecekleri gibi kır kahvelerinde de hoş sohbet ederek vakit geçirebilecek.  Yine yaz kış konaklayabileceği bungalov evleri de tesiste yer alacak.  Proje kapsamında giriş kontrol üniteleri, 195 araçlık otopark alanı, idare ve personel binaları, vatandaşların alışverişleri için büfe, yöresel satış ürünlerinin bulunduğu alanlardan, ormancılık tanıtım alanlarına ve halkımızın ibadetlerini rahatça yapabilecekleri ibadethanelere kadar birçok sosyal donatılarda  yer alacak.

“İLÇEMİZİN DEĞERİNE DEĞER KATACAK”

Kapaklı'nın her geçen gün görselliğiyle daha da modern bir görünüme kavuştuğunu belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İlçemizin değerine değer katacak bir projemizin daha ihalesini gerçekleştiriyoruz. Kapaklı Belediyesi olarak Kazak Gölü Mesire alanımızı nasıl sosyal bir alana dönüştürdüysek, İkizgöller Mesire alanımızı da aynı şekilde kent yaşamına uygun içerisinde birçok sosyal donatıların buluğunda modern bir alana kavuşturuyoruz. Yapılacak çalışmalarla birlikte Pınarça Mahallemizdeki İkiz Göller Mesire Alanımız, ilçemizin sosyal hayatına renk katacak. İlçemizin sanayi bölgesi olmasından dolayı nüfusumuz her geçen gün artıyor. Buna paralel olarak Kapaklı’nın, sosyal ve yeşil alanlara ihtiyacı doğuyor. Bizde çalışmalarımıza bu yönde daha fazla ağırlık veriyoruz. Bu doğrultuda projemizde Kapaklı Kazak Gölü’nden farklı olarak, ‘A tipi mesire yeri özelliği’ olduğundan; çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, oturma grupları, kamelyalar ve kafeteryalara ek olarak; restaurant, halı saha, tenis kortu, basketbol sahası, otel konseptinde bungalov evler yer alacak. Projemiz günübirlik kullanıma ve gece konaklamaya uygun olacak. Turistik hareketlere imkân tanıyacağız. Doğası zengin olan Kapaklımız bu projemiz ile daha da gelişecek. Hizmetlerimiz ile Trakya’nın göz bebeği olmaya devam edeceğiz. Söz verdiğimiz projelerimizi hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Halkımızın mutluluğu ve refahı için hizmetlerimize devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65