Kumar oynayan 7 kişiye 30 bin 625 TL ceza kesildi

Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından bir dernek lokaline gerçekleştirilen operasyonda, kumar oynayan 7 kişiye toplam 30 bin 625 TL idari para cezası uygulandı.

Kumar oynayan 7 kişiye 30 bin 625 TL ceza kesildi

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı’da jandarma ekiplerince dernek lokali olarak işletilen bir mekana operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 7 şahsa sosyal mesafeye uymadıkları ve kumar oynadıkları gerekçesiyle toplam 30 bin 625 TL ceza yazıldı.

Olay, Kapaklı Karaağaç Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, jandarma ekipleri ruhsatsız bir şekilde dernek lokali olarak kullanılan bir işletmeye baskın düzenledi. Operasyonda işletme sahibi dahil 7 kişinin içeride kumar oynadığı tespit edildi.

KİŞİ BAŞI 4 BİN 375 TL CEZA

C.B.’nin işlettiği lokalde U.B., M.A., R.B., Y.Ş., Ö.B. ve Y.A. isimli toplam 6 kişiye, koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında sosyal mesafeye uymadıkları ve kumar oynadıkları gerekçesiyle idari para cezası uygulandı. C.B.’ye ise yine aynı suçlardan ve kumar oynamak için yer imkanı sağlamak suçundan işlem yapıldı.

İşletme sahibi dahil olmak üzere 7 kişiye, kişi başı 4 bin 375 TL toplamda ise 30 bin 625 lira para cezası uygulandı. Ele geçirilen iskambil kağıtlarına ise el konuldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 17:48

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65