Kimliği belirsiz gaspçı taksicilerin korkulu rüyası oldu

Kapaklı’da kimliği belirsiz kişi, yanında bulunan bıçak ile bir taksi şoförünü gasp etmeye çalıştı.

Kimliği belirsiz gaspçı taksicilerin korkulu rüyası oldu

Kapaklı Gazetesi -  Kapaklı’da bir taksi şoförünü gasp etmeye çalışan zanlı, araçta kamera olduğunu öğrenince şoförü yaralayıp kaçtı.

Olay Kapaklı Kazak Gölü Mesire Alanı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Çerkezköy’de bir taksi durağında çalışan Veysel Ağda isimli taksi şoförü, akşam saatlerinde duraktan bir yolcu aldı. Yolcuyu isteği üzerine Kazak Gölü Mesire Alanı’ndaki ıssız bir bölgeye götüren Ağda, iddiaya göre gaspa uğradı.

KAMERA OLDUĞUNU DUYUNCA KAÇTI

Kimliği belirsiz kişi tarafından kendisine bıçak çekilen Veysel Ağda, soyguncuya araçta güvenlik kamerası olduğunu söyledi. Kameraları duyunca tedirgin olan hırsız Ağda’yı elinden yaralayarak kaçtı. Taksicinin ifadelerine göre, soyguncunun gittiği ikamette saklanan birden çok kişi olduğu ve hırsızların çete olarak hareket ettikleri öğrenildi.

DURAK KAMERASINDAN TESPİT EDİLDİ

Veysel Ağda ise başına gelenlerin ardından Çerkezköy’de hizmet veren diğer duraklara giderek böyle bir kişinin kendilerine gelip gelmediğini sordu. Çerkezköy’de hizmet veren başka bir durakta da bu gibi bir olayın yaşandığını öğrenen Ağda, durağın güvenlik kameralarını inceleyerek şüpheli şahsı teşhis etmeyi başardı. Teşhisin ardından Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden Ağda, şahıstan şikayetçi oldu.

DAHA ÖNCE DE DENEMİŞLER

Öte yandan diğer taksiciler ise bu tip gasp girişimlerinin kendi başlarına da geldiğini fakat savuşturduklarını söyledi. Ağda’yı gasp etmek isteyen hırsızların daha önceden Çerkezköy ve Kapaklı’da hizmet veren bazı taksicilere müşteri kılığında giderek, tenha alanlara kendilerini bırakmalarını istedikleri söylendi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 17:05

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65