Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Kaymakam Hamitoğlu'ndan Zafer Bayramı Mesajı

Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

Kaymakam Hamitoğlu'ndan Zafer Bayramı Mesajı

Kapaklı Gazetesi - 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, vatandaşların bayramını tebrik etti.

Mesajında, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’ Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz!" sözünü hatırlatan Kaymakam Hamitoğlu, şu sözlere yer verdi; ‘’Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gururla kutluyoruz.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu büyük zafer, milletine inanan ve güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz!" emrini büyük bir azim, kararlılık ve fedakârlıkla yerine getiren Türk askerleri ve o askerleri yetiştiren ana babaların topyekûn verdiği bir mücadelenin sonucunda yazılmış şanlı bir kurtuluş destanıdır.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar'da kazanılan bu şanlı zafer bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuş, Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Bugün bizlere düşen aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, Ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle “30 Ağustos Zafer Bayramını” en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 19:14

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65