Karakoç: Zina yeniden suç sayılmalıdır

Karakoç: Zina yeniden suç sayılmalıdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti hükümetlerince zinanın suç olmaktan çıkartılmasının yanlış olduğunu ifade etmesi üzerine, Saadet Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hasan Karakoç yazılı bir açıklama yaptı. 
 

Ak Parti hükümetlerinin Avrupa Birliği’ne girmek uğruna milli ve manevi değerlerimizi elinin tersiyle ittiğini ifade eden Karakoç, hükümetin yıllar sonra gerçekleri gördüğünü fakat gelinen noktanın içler acısı olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamayı aktararak başladığı açıklamasında Başkan Karakoç, “Sayın Erdoğan, yapmış olduğu açıklamada “Biz AB sürecinde, bu bir öz eleştiridir onu söylemek zorundayım, bu konuda bir yanlışımız oldu ki zina ile ilgili düzenlemeyi de yapmak suretiyle bu tacizler vesaire bunları belki de aynı kapsam içerisinde değerlendirmemiz lazım” dedi. Şimdi bizim buradan Sayın Cumhurbaşkanına ilk olarak ifade etmemiz gereken şey “Günaydın” demek olmalıdır.” ifadelerine yer verdi.
 

VERYANSIN ETTİ
 

 Saadet Partisinin yıllarca zinanın serbest bırakılmasına yönelik tepkisinin dikkate alınmamasını eleştiren Karakoç, “Sayın Cumhurbaşkanımız zina yasağının kaldırılması konusunda yanlış yaptıklarını söylüyor ve bu hatanın giderilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini ifade ediyor. Peki söyler misiniz lütfen, bunca tecavüz ve taciz vak’alarının, bunca boşanma ve intihar olaylarının baş müsebbibi olan zina konusuyla alakalı yıllardır yaptığımız bütün ikaz ve uyarıları niçin dikkate almadınız? Neden yaptığımız uyarılara bir kez kulak vermediniz? Bizler Saadet Partililer olarak sizde sadece konuya duyarlı olmanızı bekledik, bunu inancımızın bir gereği olarak istedik fakat sonuçlarının ne olacağının gün gibi aşikâr olduğu bir konuda dahi sesimizi size iletemedik” şeklinde veryansın etti.
 

‘’BU TROLLER ŞİMDİ NE DİYECEKLER?’’
 

Hükümeti devamlı uyardıkları halde kendilerine türlü iftiralar atıldığının altını çizen Başkan Karakoç, “İnanın devamlı uyardık. Ancak zinanın suç olmaktan çıkarılma sürecini anlattığımız ortamlarda hep hükümete iftira atmakla suçlandık. Zinayı suç olmaktan çıkaran Ak Parti Hükümeti değildir diye toptan bir reddiyeyle karşılaştık. Şimdi ise özellikle iktidar medyası ve sözcülerinin ısrarla ve kasıtlı olarak “Ecevit Dönemi” dediği zinanın suç olmaktan çıkarılmasının kendi dönemlerinde gerçekleştiği bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından teyit edildi. Dolayısıyla bu itiraflar her şeyi açık bir şekilde ortaya koymuş oldu. Peki, bu troller şimdi ne diyecekler?” diye sordu.
 

‘’STK ÖRGÜTLERİNİ VE YÖNETİCİLERİNİ DE KINIYORUZ’’
 

 Medya ve Sivil Toplum Örgütlerinin bu konu üzerinde büyük vebal sahibi olduğunu iddia eden Karakoç, “Zinayı suç olmaktan çıkaran siyasiler kadar buna seyirci kalan medyanın ve kanaat önderlerinin de vebali ağırdır. Hükümete yakın olmak için olumsuz icraatlara ses çıkartmayan Sivil Toplum Örgütlerini ve yöneticilerini de kınıyoruz. Her konuda sürekli olarak karşımıza bir set gibi duran özellikle muhafazakâr kanadın temsilcilerinin Erdoğan’ın bu ifadelerine ne cevap vereceklerini merak ediyoruz doğrusu. Ama bizim kimseye kinimiz olmaz. Herkesi kucaklayacağız. Şimdi buradan Sivil Toplum Örgütlerine de sesleniyoruz. Bu ağır vebalden kurtulmalı ve zina yeniden suç sayılmalıdır. Gelin bu konu ile alakalı hep birlikte yeniden çalışma yapalım. Siz de en az Saadet Partisi kadar elinizi taşın altına koyun, teşriki mesai yapalım, bu yıkıcı sürece hep birlikte çözüm üretelim.” çağrısını yaparak açıklamasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 14:40

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3