Kapaklı’da sinek sorunu çözülemiyor

Kümeler halinde gezen sineklerden şikayetçi olan vatandaşlar, yetkililere seslendi.

Kapaklı’da sinek sorunu çözülemiyor

Kapaklı Gazetesi -  Kapaklı, yaz aylarının gelişi ile birlikte sineklerin istilasına uğradı. Esnaflar dükkanlarını basan sinekler için çözüm ararken, vatandaşlar ise yolda yürümekte zorlandıklarını ifade etti.

Geçtiğimiz haftalarda ‘İnönü Mahallesi’ni sinek bastı’ başlıklı haberimizle Kapaklı’daki sinek sorununu satırlarımıza taşıdık. Haberimizin ardından harekete geçen Kapaklı Belediyesi, ilçe genelinde ilaçlama çalışmaları başlattı.

TÜM MAHALLELERDE AYNI SORUN YAŞANIYOR

Özellikle ormanlık alanlara yakın ve dere kenarlarındaki bölgelerde yaşanan sinek sorunu, Kapaklı’nın geneline yayıldı. Haberimizin ardından ihbar hattımıza şikayette bulunan vatandaşlar, neredeyse her mahallede sinek sorununun yaşandığını ve yolda yürümekte dahi zorlandıklarını belirtti.

VATANDAŞ KALICI ÇÖZÜM BEKLİYOR

Kapaklı Belediyesi ise konuyla ilgili çalışma başlattı. Çalışmaları sosyal medya hesabından canlı yayınlayan Kapaklı Belediyesi'nin gönderisine ise adeta tepki yağdı. Adreslerinin bulunduğu sokakları tek tek yazan vatandaşlar, ilaçlama ekiplerinin sokaklarından geçmesi için ricada bulundu. İlaçlama çalışmalarının yetersiz olduğunu belirten halk, kalıcı bir çözüm bulunması gerektiğinin altını çizdi. Özellikle gıda sektöründeki esnaflar ise sinekler nedeniyle işletmelerinin müşteri kaybettiğini dile getirerek yetkililere sitem etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 19:01

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cem
Cem - 2 yıl Önce

Mandalıyı siz mumla arayacaksınız Kapaklıyı kapaklı yapan adamdı o.

MUSTAFA ÖZTÜRK
MUSTAFA ÖZTÜRK - 2 yıl Önce

Eskiden ilaçlama yapılırdı şimdi niye yapılmaz

Mrt
Mrt - 2 yıl Önce

Devlet arkamizda, begenmedikleri mandali nin calismiyor denen hali bunlardan 2 kat fazla is yapiyordu

Geco
Geco - 2 yıl Önce

Gerçekten bu memleket bu çok ama çok sahipsiz dere kokusu dersin fabrika pisliği dersin

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Yıldız cad süleyman demirel parkı dere var burda parktan geçtim gözümün içine dahi girdiler saçlarımdan yüzlerce sinek çıktı çok ufaklar çoğu ölü rüzgardan dolayı havada uçuyorlar insanın ağzının içine dahi giriyor

Taçsız kral pele
Taçsız kral pele - 2 yıl Önce

Sivri sinekler halledilmeden bu sene de bu sinekler çıktı.

Errreee
Errreee - 2 yıl Önce

Ya bir atmayın mandallı kapalıda muhacir mahallesi hariç hic bir yere bakmıyordu mustafa başkan bulur bir çözüm boşa tantana yapmayın mandalliyida bilen bilir adamlar vatsap gurubu açmış yazın çözelim diye ordan yazsanız çözerler bu kadar ağlamaya gerek yok

VİNCENT ABOUBAKAR
VİNCENT ABOUBAKAR - 2 yıl Önce

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ


SIRADAKİ HABER

banner65