Kapaklı'da koronavirüs vakaları artış gösterdi

Sağlık Bakanlığının geliştirdiği 'Hayat Eve Sığar' uygulamasındaki verilere göre, Kapaklı genelinde koronavirüs vakalarında artış gözlemlendi.

Kapaklı'da koronavirüs vakaları artış gösterdi

Kapaklı Gazetesi - Ülke genelinde kontrollü normalleşme süreci ile birlikte koronavirüs salgınına karşı verilen savaş sürüyor. Kapaklı’da ise alınan tüm tedbirlere rağmen vaka sayısında artış olduğu gözlemlendi.

İlçede kontrollü normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte vatandaşlar açılan kafe ve parklara hücum etti. Normalleşme sürecinde tedbirlerin ihmal edilmesinin bilançosu ağır oldu. Bakanlığın geliştirdiği uygulamadaki verilere göre, Kapaklı’da birçok mahallede vaka sayısı ciddi seviyede arttı.

KARAAĞAÇ YÜKSEK RİSK TAŞIYOR

Uygulamada yüksek risk taşıyan bölgeler kırmızı işaretlenirken, Kapaklı’da en yoğun riske sahip mahallenin Karaağaç olduğu göze çarptı. Geçtiğimiz aylardaki verilere göre, vaka sayısında büyük artış yaşayan Karaağaç Mahallesi uygulamada en çok kırmızı işarete sahip mahalle oldu.

O MAHALLELERE DİKKAT!

Öte yandan Kapaklı’nın en çok nüfusa sahip mahallesi olan Cumhuriyet Mahallesi de ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında en yüksek riske sahip bölge olarak işaretlendi. Sosyal alanların bol olduğu İsmetpaşa Mahallesi’nde de vakaların arttığı görülürken, Bahçelievler Mahallesi’ndeki risk bölgelerinin ise değişmediği gözlemlendi.

EN DÜŞÜK RİSKE SAHİP BÖLGELER KÖYLER OLDU

Uygulamada paylaşılan verilere göre ilçe merkezinin dışındaki mahallelerde ise vaka sayılarının oldukça düşük olduğu tespit edildi. Özellikle Karlı Mahallesi, Bahçeağıl Mahallesi ve Yanıkağıl Mahallesi’nde vaka sayılarının yok denecek kadar az olduğu göze çarptı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 16:30

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer Başaran
Zafer Başaran - 2 ay Önce

Denetim yok, insanlar umursamaz açarsanız kahveleri barları oyun merkezlerini halı sahaları olacağı budur. Emniyet ne ise yarar polis sadece asayistenmi sorumlu yapıştır cezayı kapat isyerini bak nasıl hizaya geliyorlar ama o ruh yürek ister. Yoksa vakada artar herşey de artar. Ne mutlu MÜSLÜMAN'IM ne mutlu TÜRK'ÜM diyebilenlere Allaha emanet olun.

Emine akdş
Emine akdş - 2 ay Önce

Karaağaç da hastalıkla bilgi alabilirmiyiz mühendis sokak ta

öztürk
öztürk - 2 ay Önce

Tabii ki KAPAKLIDA Korona olacak Belediye meydanında SEYYAR CAYCI SININ BARDAKLARI YIKANIYORMU Bakan kontrol eden yok

SIRADAKİ HABER

banner3