Kapaklı ‘Sıfır Atık’ ile tanışıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünü yaptığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi” değerlendirme toplantısı Kapaklı Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy başkanlığında gerçekleştirildi.

Kapaklı ‘Sıfır Atık’ ile tanışıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünü yaptığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesideğerlendirme toplantısı Kapaklı Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy başkanlığında gerçekleştirildi.

Kaymakamlık Hizmet binası Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Kapaklı Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy ile kurum müdürleri katılım gösterdi. Ülke çapında yürütülen proje ile israfın ve atık oluşumunun önüne geçilmesi, kaynakların daha verimli kullanılıp atıkların geri dönüşüme kazandırılması yoluyla tasarruf edilmesi hedefleniyor. 

‘’BÜTÜN KURUMLAR KOORDİNELİ ÇALIŞMALI’’

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden katılan proje sorumlusu Daire Başkanı ve Çevre mühendislerinin hazırladığı sunumda atıkların katı, organik, kimyasal gibi birden çok başlık altında toplanması, ayıklanması ve bertarafını ön gören proje kapsamında kurumlara atık toplama kutuları yerleştirilmesindeki önem vurgulanarak, bütün kurumların koordineli çalışması gerektiğine dikkat çekildi.

Toplantı proje hakkında katılımcıların görüş ve önerilerini paylaşmalarının ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 15:53

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65