Kapaklı Hükümet Konağı açılıyor

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan’ın soru önergesini yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kapaklı Hükümet Konağı’nın 15 Temmuz’da açılacağını belirtti.

Kapaklı Hükümet Konağı açılıyor

Kapaklı Gazetesi - İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan’ın Kapaklı Hükümet Konağı ile ilgili soru önergesine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan cevap geldi.

NE SORMUŞTU?

Kapaklı Hükümet Konağı yıllardır tamamlanmayı bekliyor. Konuyla ilgili harekete geçen İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ise, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle 26 Mart’ta bir soru önergesi hazırladı. Kaplan’ın sunduğu önergede şu ifadelere yer verildi; ‘’Yapımına 2016 yılı Haziran ayında başlanan Kapaklı Kaymakamlığı ve Hükümet Konağı binasının 2018 yılında bitirilmesi planlanmış olmasına rağmen halen maalesef tamamlanmamıştır. Söz konusu bina ne zaman tam anlamıyla bitirilip faaliyete geçecektir?’’

15 TEMMUZ’DA AÇILACAK

Milletvekili Kaplan’ın önergesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde soru önergesine resmi bir yazı ile cevap verdi. Bakan Soylu, Kapaklı Hükümet Konağının 15 Temmuz’da açılacağını ve faaliyete geçeceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 19:36

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3