Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Kapaklı, Çanakkale ruhunu yaşayacak

Kapaklı Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çanakkale Kültür gezileri Başlıyor.

Kapaklı, Çanakkale ruhunu yaşayacak

Kapaklı Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çanakkale Kültür gezileri başlıyor.

18 Mart Çanakkale Şehitleri ve Zaferine istinaden düzenlenen gezi ile Kapaklı halkına manevi bir haz yaşatacak olan Kapaklı Belediyesi; bu yıl da Çanakkale’ye kültür gezisi düzenliyor.

İSTEYEN HERKES KATILABİLİR

Belediye tarafından yapılan açıklamada; geziye katılmak isteyen vatandaşların Kapaklı Belediyesi Binasının 6. Katında Kütür ve Sosyal İşler müdürlüğüne şahsen nüfus cüzdanları fotokopileri ile müracaatlarını yapabileceklerini belirtti.

'' KÜLTÜREL GEZİLERE ÖNEM VERİYORUZ ''

Çanakkale Kültür Gezileri hakkında açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ‘’ Her yıl düzenledikleri Çanakkale Kültür gezisini bu yılda gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi’nin üzerinden yıllar geçmesine rağmen destansı kahramanlığın asla unutulmayacaktır. Çanakkale Zaferi bu milletin makus talihinin yenildiği destansı bir mücadeledir. Ecdatlarımız ülkemizi asla düşman işgaline boyun eğmeyeceğini bu coğrafyada yaşayan her ırkın, dinin ve kültürün katılım ile göstermiştir. Binlerce şehidimizin bulunduğu topraklarda o maneviyatı yaşatıp nesillere yaymak için kültürel geziler düzenliyoruz. ” dedi.

‘’ TÜRK VE DÜNYA TARİHİNİN DÖNÜM NOKTASIDIR ‘’ 

Çanakkale Zaferi’nin yalnızca Türk tarihinin değil dünya tarihinin de dönüm noktası olduğunu belirten Mandalı, “18 Mart 1915 tarihinde inanılmaz bir başarının elde edildiği Çanakkale Zaferi, Türk ve dünya tarihinde çok önemli bir dönüm noktasıdır. Türk milleti böylelikle, Çanakkale'nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Türk halkı olarak, atalarımızdan devraldığımız mirasa sahip çıkmamız, onu yaşatıp gelecek nesillere aktarmamız gerekmektedir. Atalarımızın kahramanca savaştığı ve şehitlerimizin kanıyla sulanan Çanakkale'ye, geziler düzenleyerek halkımıza bu tarihi olayı manevi olarak yeniden yaşatmayı, bizlere düşen önemli bir görev olarak kabul ediyoruz" dedi.

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65