“Kapaklı Belediyesi'nde at izi it izine karışmış!”

Çerkezköy’ün duayen siyasetçilerinden Mustafa Ordu, 31 Mart yerel seçimleri sonucu Kapaklı siyasetini değerlendirdi. Seçimden zaferle çıkan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in hizmete odaklanması gerektiğini kaydeden Ordu, ‘’Tabir-i caizse Kapaklı Belediyesinde at izi it izine karışmış durumda. Mustafa Çetin’in bir an önce çevresindeki bu insanlardan kurtularak Kapaklı’ya hizmet etmeye başlaması gerekiyor.’’ dedi.

“Kapaklı Belediyesi'nde at izi it izine karışmış!”

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy’ün duayen siyasetçilerinden Mustafa Ordu, 31 Mart yerel seçimleri sonucu Kapaklı siyasetini değerlendirdi. Seçimden zaferle çıkan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in hizmete odaklanması gerektiğini kaydeden Ordu, ‘’Tabir-i caizse Kapaklı Belediyesinde at izi it izine karışmış durumda. Mustafa Çetin’in bir an önce çevresindeki bu insanlardan kurtularak Kapaklı’ya hizmet etmeye başlaması gerekiyor.’’ dedi.

MHP Çerkezköy eski İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Yemek Dünyası’nda düzenlediği kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda Çerkezköy ve Kapaklı gündemine dair fikirlerini açıklayan Ordu, siyasilere de eleştirilerini sıralamaktan çekinmedi. Kapaklı’da halkın oyları ile Belediye Başkanlığı görevine layık görülen Mustafa Çetin’e de uyarılarda bulunan Ordu, ‘rozet bırakma’ çağrısı yaptı.

‘’SEÇİM ÖNCESİ YÜZLERCE İNSANA SÖZ VERİLDİ’’

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’i tebrik ederek sözlerine başlayan Mustafa Ordu; “Öncelikle Sayın Başkanı ve İlçe Teşkilatını seçimi kazandıkları için tebrik ediyorum. Ancak seçimin üzerinden 3 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen Kapaklı Belediyesinde henüz kayda değer bir hizmet görülmedi. Bunun dışında Kapaklı Belediyesinde personel bile başkanla görüşmekte güçlük çekiyor. Belediye Başkanının odasının olduğu kat, merdivenlere kadar insan dolu. Seçim öncesi verilen sözler neticesinde yüzlerce insan sabah Başkanla beraber belediyede adeta mesaiye başlıyor ve akşama kadar belediyede duruyorlar. Tabir-i caizse Kapaklı Belediyesinde at izi it izine karışmış durumda. Mustafa Çetin’in bir an önce çevresindeki bu insanlardan kurtularak Kapaklı’ya hizmet etmeye başlaması gerekiyor” dedi.

“KAPAKLI’DA ADAM YOK MU?’’

Son günlerde kamuoyunu sıklıkla meşgul eden Kent AŞ şirketi konusunda Çetin’i eleştiren Ordu, ‘’Çorlulu bir siyasetçi, önce bir şirket kuruyor, ardından da kurduğu şirketi Kapaklı Belediyesine hibe ediyor. Akabinde ise bahse konu şirkete, Çorlu’da yaşayan bu siyasetçi yönetim kurulu üyesi olarak atanıyor. Ben Sayın Belediye Başkanına şu soruyu sormak istiyorum; Nüfusu 120 bini aşan Kapaklı’da, bu işleri yapacak yüzlerce insan varken neden dışarıdan yönetici ithal etme gereği duyuyorsun? Kapaklı da adam mı yok? Nüfusu 120 bini aşan Kapaklı’da her işin üstesinden gelecek liyakatli insanlar var. Bu yapılan Kapaklı halkına saygısızlıktır. Sayın Başkan bir an önce bu yanlıştan dönmelidir” ifadelerini kullandı.

TARİKATLARDAN UZAK DURSUN!”

Kapaklı’da bazı cemaat ve vakıfların belediyeden yararlanmak istediğine dikkat çeken Mustafa Ordu; “Bu ülke kısa zaman önce 15 Temmuz gibi bir olay yaşadı. Önümüzdeki hafta da 15 Temmuz’un yıldönümü. Ben bu vesileyle Sayın Mustafa Çetin’e de bazı uyarılarda bulunmak istiyorum. Son günlerde kamuoyunda bazı tarikat, cemaat ve vakıfların Kapaklı’da yapılandıkları ve faaliyetlerini hızlandırdıklarını duyuyoruz. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kaybedilmesinin ardından bu yapılar, diğer belediyelerden nemalanma gayreti içerisine girdiler. Kapaklı’da tüyü bitmemiş yetimin hakkını bu tarikatlara peşkeş çeken olursa, bu halk bunun hesabını sorar. Bu nedenle Sayın Başkan bu yapılardan uzak durmalı” dedi.

‘’DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ VE ONKOLOJİ BÖLÜMÜ GEREK’’

Son olarak AK Parti İlçe Başkanlığı’nın ve Belediye Başkanlığı’nın görevlerinin ayrı olduğuna dikkat çeken Ordu, ‘’Kapaklı Belediye Başkanı şuan İkitelli ve hastane konularına yoğunlaşmış durumda. İkitelli zaten 5 yıl önceden geleceğinin sinyallerini verdi. Ayrıca Kapaklı’da zaten bir hastane var. Onun personelini ve diğer eksiklerini tamamlamaya baksınlar. Bu onun görevi değil. Kapaklı’daki kavşağı ve hastane konusunu iktidar partisinin ilçe başkanı yaptırsın. Hatta tam teşekküllü bir diş hekimliği fakültesi ve onkoloji bölümünün açılması gerek. Oradaki ilçe başkanım bölgemizde 4 kişiden 3’ünün kanser vakası yaşadığını bilmeli. Belediye Başkanı bu konulara müdahil olmamalı, bu konularla zaman öldürmemeli. Belediyenin yapacağı hizmetlere odaklanmalı. Eski başkan ve yönetim kişilere faydalı oldu, Mustafa Bey’in de topluma faydalı olacak işler yapması gerekiyor. Eski başkan ve yönetiminin kaprisini bir kenara bırakması gerek.’’ ifadelerini kullanarak açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 20:09

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz saç
Yılmaz saç - 13 ay Önce

Çarşambanın gelişi perşembeden belli değilmiydi

Hakkı AL
Hakkı AL - 13 ay Önce

Mustafa bey Kapaklyı Bırak Çerkezköydeki yolsuzlukları dile getir 7 tırıliyon dan bahsedilen yolsuzluk tan dem vur

SIRADAKİ HABER

banner3