Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Çetin’den belediyeye çağrı

İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, İsmetpaşa Mahallesi’nde kömürle ısınan sitelerdeki kül ve cüruf atıklarının Kapaklı Belediyesi tarafından alınması konusunda Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e çağrıda bulundu.

İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Çetin’den belediyeye çağrı

Kapaklı Gazetesi - İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Kapaklı’da binaların ısıtma sistemlerinin kömürden doğal gaza geçişleriyle ilgili açıklama yaptı.

Yusuf Çetin, sitelerin doğal gaza geçişinin pandemi süreci nedeniyle geciktiğini, fakat gecikmenin maddi sorumluluğunun olduğunu hatırlattı. Konuyla ilgili Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e seslenen Yusuf Çetin, kül ve cüruf atıklarının belediye tarafından alınmasını talep etti.

‘’ÜCRET KARŞILIĞI GERİ DÖNÜŞÜM FİRMALARINA VERİLECEKTİ’’

Çetin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “29 Mayıs tarihinde İlçemiz Belediye Başkanı sayın Mustafa Çetin tarafından ve özellikle toplu konutların kullandığı kömür yakıtı kül ve cüruf atıklarının bertaraf için toplanması ile ilgili olarak, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Atık Yönetimi Başkanlığı kararına karşılık İlçemizde bulunan Bina ve Site yönetimlerine yazı gönderilmiş ve Kapaklı Belediyesi tarafından kül ve cüruf atıkların alınmayacağı ve geri dönüşüm firmaları tarafından ücret karşılığı alınacağı bildirilmiştir. İYİ parti olarak çevrenin korunması herkes gibi bizimde önceliğimizdir. Hiçbir zaman tartışmayız. Çevrenin korunması ile ilgili alınacak kararların her zaman arkasında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Kül ve cüruf atıkların belediye tarafından alınmayacağı ve ücret karşılığı geri dönüşüm firmalarına verileceği yazısı, bina-site yönetimlerimize bildirilmesinden sonra, bina -site yöneticileri arkadaşlarımız ve sitelerde yaşayan birçok üyemizden bu durum hakkında bizlere yoğun olarak bilgi talebinde bulunuldu. Yazı ile ilgili gerekli incelemelerimizi yaptığımızda, çevrenin korunması açısından tüm atıkların kontrollü, tekrar geri dönüşüm olacak şekilde toplanmasının ve bertaraf edilmesinin doğru olduğundan hiç şüphemiz yok. Buna istinaden site yöneticisi arkadaşlarımıza da kararın doğru olduğunu bildirdik. Yaklaşık 2-3 ay önce İlçemiz Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çetin, ilçemizdeki bina -site yöneticileriyle toplantı yapmış ve toplantının asıl konusu binaların ısınma sistemlerinin yakıtının kömürden, doğalgaza dönüşümü olmuştur. Bu toplantıdan sonra birçok site yöneticisi arkadaşımızın doğalgaza geçiş için gerekli çalışmalara başlamıştır. Site yöneticileri arkadaşlarımız binaların ısınma sisteminin değişimi için uyulması gereken yasal zorunlulukların ve KMK’nun ilgili maddelerinin bağlayıcılığından dolayı tüm Kat maliklerinin onayını almak ve Kat malikleri genel kurulu yapmalarının gerektiğini bizlere iletmiştir.’’ dedi.

‘’GENEL KURUL YAPMASI MÜMKÜN OLMAMIŞTI’’

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok sitede genel kurul toplantısı gerçekleştirilemediğini hatırlatan Yusuf Çetin, ‘’COVID-19 salgın hastalığı sürecinden birçok kısıtlama olmuş ve yeni yeni hayat normale dönmeye başlamıştır. Küresel Salgın sürecinde genel kurul vb. tüm toplantıların yapılmasına hastalıkla mücadele kapsamında izin verilmemiştir. İlçemizde özellikle İsmetpaşa mahallemizde bulunan kömür ile ısınmasını sağlayan birçok sitenin 100’den fazla kat maliki bulunmaktadır. Bu sitelerin Pandemi sürecinde tüm kat maliklerinle bir araya gelerek Kat malikleri genel kurulu yapması ve kabul imza süreci başlatmaları mümkün olamamıştı. Bu site yönetimlerimiz salgın sürecinde toplantı yasakları kaldırıldıktan sonra Kat malikleri genel kurulu yapılması sürecine başlamıştır. Bu sitelerimizin doğalgaza geçişleriyle ilgili yasal zorunlulukları yerine getirmede küresel salgından dolayı oluşan gecikmenin ve maddi sorunları oluştuğu durumu göz önünde bulundurularak 2020-2021 Kış aylarında önceki yıllarda olduğu gibi kül ve cüruf atıklarının alımını ve sitelerimize ekstra maliyet çıkarmadan Kapaklı Belediyesi tarafından alması konusunu İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı olarak gözden geçirilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 20:35

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan Mandacı
Furkan Mandacı - 7 ay Önce

Organizede hava kirliliği istemiyoruz herkes geçsin artık doğalgaza, kimsenin pisliğini çekmek zorunda değiliz

TURGAY CANBAZ
TURGAY CANBAZ - 7 ay Önce

BELEDİYENİN GÖREVLERİNDEN BİRI ÇÖP TOPLAMAK DEĞİLMİ AMA BİR KAÇ KİŞİ GÜNDEMDE KALMAK İÇİN BASINA CIKTI DİYE ŞİMDİ YOK KÜLERİ ALMIYACAĞIZ YOK KÜLLERİ PARA İLE DÖKÜM YERİNE BİNA SAHİPLERİ GÖTÜRÜP KENDİLERİ DÖKECEK BELEDİYE NE İŞ YAPACAK

SIRADAKİ HABER

banner65