İnternetten telefon aldı, sadece kutusu geldi

Çerkezköy'de özel bir bankada yöneticilik yapan Recai Varol, internetten aldığı telefonun yalnızca kutusu eline ulaşınca satış yapan firmadan ve kargo şirketinden şikayetçi oldu.

İnternetten telefon aldı, sadece kutusu geldi

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı'da internetten yaklaşık 3 bin TL tutarındaki bir telefon alan Recai Varol isimli vatandaş, kargosu eline ulaşınca büyük şoka uğradı. Aldığı telefonun yalnızca şarj aleti ve kutusu eline ulaşan Varol, telefonun kargo firması personeli tarafından çalınmış olabileceğini iddia etti.

‘’AYNI KARGO NUMARASI İLE YENİDEN PAKETLENMİŞ’’

Kargo firmasının ürünü iki defa ambalajlamasından şüphelenen Varol, ‘’Bilindik bir alışveriş sitesinden 7 Ekim’de bir telefon siparişi verdim. Yaklaşık 3 bin TL’lik telefon tutarı, tarafıma fatura edilmiş ve kargo ile tarafıma gönderilmiş. Kutusu ve her şeyi bu kargo poşetine konulmuş. Tahminimce kargoda bu poşet açılmış ve aynı kargo numarası ile yeniden paketlenmiş. Kargo tabi bunu bana kapalı getirdi ancak paketi açtığımda içinden tekrar açık bir poşet çıktı. Ürünüm geldiği için telefon kutusunu büyük bir heyecanla açtım ancak içinde telefonum yoktu.’’ dedi.

‘’KİMSE SORUMLULUK KABUL ETMİYOR’’

Satış yapan firma ve kargo şirketi ile temasa geçtiğini söyleyen Varol, ‘’Konuyla ilgili birçok yere başvurdum. Kargo firmasının Çerkezköy şubesine gittim ve ilgilenmediler. Dalga geçer gibi tavırlarla savcılığa gidebileceğimi söylediler. Alışveriş sitesine ulaşmaya çalışıyorum, başaramadım. Sipariş kodunu alamadım. Satıcı firmaya ulaştığımda ise kendileri telefonu sorunsuz bir şekilde kargoladıklarını söylediler. Kimse sorumluluk kabul etmiyor. Ben de savcılığa şikayette bulundum ve hukuki yoldan hakkımı arayacağım. ‘’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 14:14

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nilgün Azcan
Nilgün Azcan - 1 yıl Önce

Geçmiş olsun. Recai bey

SIRADAKİ HABER

banner65